«شیخ اکرم الکعبی» دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء عراق به ۲ حادثه تروریستی در شهر الناصریه در استان ذی قار واکنش نشان داد و بر لزوم مجازات مسببان و عاملان آن تأکید کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نجباء، «شیخ اکرم الکعبی» دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء به دو حادثه تروریستی در شهر الناصریه واقع در استان ذی قار عراق توسط داعش که منجر به شهادت و جراحت بیش از ۱۷۰ نفر ازجمله شماری از زائران ایرانی شد، واکنش نشان داد.

براساس این گزارش، شیخ اکرم الکعبی با صدور پیامی اعلام کرد: به ملت غیور عراق و خانواده‌ شهدایی که در شهر الناصریه شهر جهاد و مجاهدین، در این حادثه دردناک و ددمنشانه به شهادت رسیدند، تسلیت می‌گویم.

وی افزود: جوانان این شهر نقش بزرگی در دفاع از مقدسات، تمامیت ارضی و وحدت عراق ایفا کردند، چراکه مردم شهر الناصریه در مبارزه با اشغالگران آمریکایی درس فراموش نشدنی به آنها دادند.

شیخ اکرم الکعبی ادامه داد: آنان همچنین تعداد زیادی از فرزندان خود را برای آزادی مناطق اشغال شده توسط داعش به جبهه‌های جنگ گسیل داشتند و دلاوری‌ها، مبارزات و حمله‌های آنان حتی دشمنان را متحیر کرد.

دبیرکل نجباء تصریح کرد: نباید از این حادثه دردناک بدون مجازات مسببان آن گذشت و اینگونه حوادث ما را بر ادامه عملیات آزادی مناطق عراق، تعقیب تکفیری‌های کوردل  و گروهک‌های مخفی، پشتیبانان و دوستان آنان مصمم‌تر می‌کند.

شیخ الکعبی در پایان پیام خود نیز تأکید کرد: ما تا آزادی همه شهرهای اشغالی و اخراج سیاستمداران داعشی که پشت پرده همه شرارت‌ها هستند؛ آرام نخواهیم گرفت.