شیراز- نماینده ولی فقیه در فارس نسبت به اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی و جلوگیری از تعطیلی کارخانجات به مسئولین استان اخطار داد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله اسدالله ایمانی در خطبه های نماز جمعه امروز شیراز با اشاره به نام گذاری سال جدید، تاکید کرد: دوران شعار و سخنرانی به اتمام رسیده و امسال باید اقتصاد مقاومتی در استان فارس عملیاتی شود.

وی ادامه داد: متاسفانه بیشتر کارخانجات استان تنها با ۳۰ یا ۴۰ درصد ظرفیت خود کار می کنند و یا تعدادی از آنها نیز تعطیل شده اند اما در سال جاری دیگر نباید شاهد بروز اینگونه اتفاقات باشیم.

وی خطاب به مسئولین استان فارس گفت: اگر در سال جاری شاهد تعطیلی و یا کار با ظرفیت کمتر در کارخانه های استان فارس باشم، در خطبه های نماز جمعه نام کارخانه را اعلام می کنم که با وجود حضور مسئولین در استان فارس، یک کارخانه دیگر تعطیل و یا کمتر از ظرفیت کار می کند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس یادآور شد: این استان از لحاظ بیکاری در کنار استان های محروم کشور قرار گرفته و این وضعیت با توجه به امکانات فراوان موجود استان، رنج و درد است.

وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که اولویت اول، اقتصاد است و همگان باید دقت کنند زمانی که یک پیشوای مذهبی و رهبر جامعه اولویت اول را معیشت و اقتصاد مردم می داند، همگان باید به این مهم توجه داشته باشند.

آیت الله ایمانی افزود: اقتصاد، شامل تولید، اشتغال و رونق است و زمانی که رونق می آید، رکود از بین می رود و تورم هم قابل کنترل می شود. بنابراین باید به اقتصاد و اقتصاد مقاومتی توجه ویژه داشت.

نماینده ولی فقیه در فارس ادامه داد: رهبر معظم انقلاب سالهای متمادی نقشه اقتصادی را ترسیم کرده اند و با نامگذاری سالها، مسیر را برای همگان مشخص فرمودند که در سال ۹۱ و ۹۲، سیاست های کلی اقتصاد کشور به نام اقتصاد مقاومتی اعلام شد.

وی یادآور شد: سال گذشته به نام همدلی و همزبانی نامگذاری فرمودند تا مشکلات جامعه از بین برود و دعوایی وجود نداشته باشد تا بتوانیم در سالجاری اقتصاد مقاومتی را عملیاتی کنیم و امروز موقع کار و عمل است.

آیت الله ایمانی افزود: تا چه زمانی می خواهیم چشم به بیگانه داشته باشیم در حالی که همگان می بینند در دوران پسابرجام نیز کشور با تحریم های جدید روبرو می شود. بنابراین باید خودمان اهل کار باشیم و به کار و تلاش توجه کنیم.

امام جمعه شیراز تصریح کرد: عاقلانه ترین و بهترین راه برای بهبود وضعیت اقتصادی، پر کردن ظرفیت کارخانجات است.

آیت الله ایمانی خطاب به مسئولین استان گفت: راه اندازی کارخانه های جدید و تولید جدید، پیشکش، اما باید در سال جاری کارخانه های موجود با ظرفیت کامل فعال شوند در غیر این صورت این موارد را با مردم درمیان می گذارم.

وی افزود: امسال، سال اقدام و عمل است و مردم باید اقتصاد مقاومتی را در زندگی خود مشاهده کنند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود، ۱۲ فروردین را تبلور دعای شیعیان دانست و گفت: ۱۲ فروردین، روزی است که نظام جمهوری اسلامی ایران متولد شد و به عبارت دیگر دعای شیعیان تبلور پیدا کرد.

آیت الله ایمانی افزود: جمهوری اسلامی یعنی حکومتی مبتنی بر آرای مردم با محتوای دین و اسلام که قوانین قرآن و سنت پیامبر(ص) در آن اجرایی می شود.