مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور بین الملل گفت: کشورهای اسلامی با هرگونه تجزیه و استقلال‌خواهی قومی در هر گوشه از این منطقه به دلیل اینکه مخل امنیت منطقه است مخالفند.

به گزارش پرس شیعه، علی‌اکبر ولایتی ردیس دانشگاه آزاد در حاشیه نشست خبری در بیمارستان مسیح دانشوری، در پاسخ به سئوالی درباره برگزاری رفراندومی که در جهت استقلال کردستان عراق قرار است برگزار شود، اظهار کرد: این درخواست مورد مخالفت دولت قانونی عراق و اکثریت مردم شریف کردی است که عراق یکپارچه را می‌خواهند.

وی افزود: هر نوع حرکت آگاهانه یا ناآگاهانه در جهت استقلال بخشی از عراق یا هر کشور دیگری در منطقه مورد مخالفت جمهوری اسلامی ایران است زیرا ما متحد کشور عراق هستیم و هر چه را که دولت قانونی عراق خواستار باشد با آن موافقیم و با هر آنچه که دولت عراق با آن مخالفت کند ما نیز با آن مخالفیم.

مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور بین الملل تصریح کرد: علاوه بر این اگر کار تجزیه کشورها و استقلال‌خواهی اقوام مختلف در این منطقه آغاز شود انتها ندارد و به این ترتیب بهره این اقدام را استعمارگران به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی می‌برند بنابراین کشورهای اسلامی با هرگونه تجزیه و استقلال‌خواهی قومی در هر گوشه از این منطقه به دلیل اینکه مخالف دیدگاه اکثریت مردم منطقه و مخل امنیت منطقه است مخالفند و ما نیز با آن مخالف هستیم.