یک منبع سعودی اعلام کرد که به دلیل صدور فراخوان‌های مختلف برای برگزاری تظاهرات در عربستان و همچنین افزایش اختلافات میان شاهزادگان سعودی، بن سلمان سفرش به فرانسه را لغو کرده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه العهد، یک منبع سعودی از لغو سفر «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی به پاریس پایتخت فرانسه خبر داد.

بر اساس این گزارش، این منبع سعودی که نخواست نامش فاش شود، گفت: قرار بود بن سلمان در طول ماه جاری میلادی برای دیدار با «امانوئل ماکرون» رئیس جمهوری فرانسه به پاریس سفر کند که این سفر لغو شد.

طبق اعلام این منبع آگاه، اوضاع امنیتی عربستان سعودی که وضعیت هشدار رسیده، عامل اصلی لغو سفر بن سلمان به پاریس بوده است.

براساس اطلاعات به دست آمده از منبع سعودی آگاه، لغو سفر ولیعهد سعودی به پاریس پس از صدور فراخوان های مختلف برای برگزاری تظاهرات از سوی جنبش «۱۵ سپتامبر» و همچنین افزایش اختلافات میان شاهزادگان در دربار پادشاهی، صورت گرفت؛ اختلافاتی که اخیر حتی منجر به بازداشت یکی از شاهزادگان به نام «عبدالعزیز بن فهد» شد.

این منبع سعودی اعلام کرده است که بن سلمان سفرش به فرانسه را به وقتی دیگر موکول کرده اما زمان دقیق آن مشخص نیست.

از سوی دیگر، هنوز مشخص نیست که آیا بن سلمان ریاست هیأت سعودی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک را برعهده خواهد داشت یا نه. اما پیش بینی می شود که به دلیل اوضاع امنیتی نامناسب در عربستان، بن سلمان نتواند برای شرکت در این نشست به نیویوک سفر کند.