موفقیت نیروهای ارتش سوریه در به دست گرفتن کنترل مناطق جدیدی از حومه حماه و دیر الزور و آغاز عملیات والفجر۳ توسط این نیروها از جدیدترین اخبار امنیتی این کشور است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از المیادین، فرمانده اتاق عملیات نیروهای هم پیمان ارتش سوریه از آغاز عملیات والفجر۳ خبر دادند.

فرمانده اتاق عملیات نیروهای هم پیمان ارتش سوریه تاکید کرد: عملیات والفجر ۳ برای آزاد سازی منطقه شمال شاره الوعر و منطقه وادی الرطیمه و العزلانیه واقع در مجاورت مرزهای سوریه و عراق آغاز شده و تا زمان رسیدن به منطقه مرزی البوکمال و پاکسازی این منطقه از لوث داعش ادامه خواهد داشت.

اتاق اطلاع رسانی اخبار جنگ سوریه نیز گزارش داد که ارتش این کشور و نیروهای هم پیمانش توانستند کنترل تپه النوبه و روستاهای الخلایا و المشرفه و خالد هلال واقع در حومه شرقی حماه را به دست بگیرند.

خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) نیز گزارش داد که یگان های ارتش سوریه توانستند کنترل روستای حویجه المریعیه واقع در حومه جنوب شرقی دیر الزور را به دست بگیرند که این دستاوردی جدید برای تقویت امنیت اطراف روستای الجفره و فرودگاه نظامی دیر الزور به شمار می آید.نیروهای سوریه طی ساعات گذشته عملیات گسترده ای را علیه محل تجمع عناصر داعش در حومه شرقی دیر الزور آغاز کردند که در جریان آن خطوط دفاعی این گروه تروریستی نابود شده و تعدادی از آنها کشته و زخمی شدند.

روستای حویجه المریعیه از اهمیت استراتژیک برخوردار بوده و به دست گرفتن کنترل آن در روند هدف قرار دادن عناصر داعش در اطراف روستای الجفره بسیار مهم است.