منابع رسانه ای اعلام کردند عصر روز جمعه یک عامل انتحاری خود را در میان هواداران ۲ تیم فوتبال در ورزشگاهی در الاسکندریه در استان بابل منفجر کرد که در پی آن بیش از ۱۰۰ نفر کشته و زخمی شدند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از المسله، تروریست های تکفیری داعش به جنایات خود علیه مردم عراق در مناطق مختلف این کشور ادامه می دهند.

بر اساس این گزارش عصر روز جمعه هواداران دو تیم ورزشی پس از پایان مسابقه فوتبال در یکی از روستاهای منطقه الاسکندریه در شمال استان بابل به نام العصریه تجمع کرده بودند که یک عامل انتحاری به نام «سیف الله الانصاری» خود را میان جمعیت منفجر کرد.

منابع پلیس و مراکز درمانی اعلام کردند که در پی این انفجار ۳۰ نفر جان خود را از دست دادند و ۹۵ نفر دیگر نیز زخمی شدند. یک افسر پلیس در این خصوص تصریح کرد: زمانی که تیم برنده قصد داشت جایزه خود را دریافت کند، این انفجار صورت گرفت.

یک منبع پزشکی در بیمارستان الاسکندریه نیز آمار جان باختگان را تایید کرد. گروه تروریستی داعش مسئولیت این انفجار تروریستی را بر عهده گرفت.

به دنبال وقوع این انفجار «سلیم الجبوری» رپیس پارلمان عراق، «یان کوبیش» نماینده ویژه سازمان ملل در عراق، «اسامه النجفی» رئیس ائتلاف متحدان اصلاح و اتحادیه فوتبال عراق ضمن محکومیت این اقدام تروریستی مراتب تسلیت خود را به خانواده های قربانیان اعلام کردند.