دولت وفاق ملی فلسطین اقدام حماس در منحل کردن شورای اداری اش را یک اقدام در مسیر درست توصیف کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه الغد، یوسف المحمود، سخنگوی دولت وفاق ملی فلسطین تاکید کرد: ما از تلاش های مصر در راستای پایان بخشیدن به شکاف داخلی فلسطین و تحقق وحدت ملی استقبال می کنیم.

وی در ادامه افزود: تصمیم اخیر جنبش حماس در منحل کردن کمیته اداری که برای اجرای وظایف دولتی تشکیل داده بود یک اقدام در مسیر درست به شمار می آید.

سخنگوی دولت وفاق ملی فلسطین با بیان اینکه دولت وفاق ملی یک طرح فراگیر دارد که پیشتر آن را به گروه های کار ملی و اسلامی ارائه داده تا زمام امور را در نوار غزه به دست گرفته و از دردها و رنجهای مردم فلسطین در سایه محاصره تحمیلی صهیونیستها بکاهد، عنوان کرد: دولت آماده است تا به نوار غزه رفته و به تمام مسئولیت ها و وظایفش در این منطقه عمل کند. ما می خواهیم تا توضیحاتی در خصوص ماهیت این تصمیم جنبش حماس ارائه شود و کارمندان سابق دولت بتوانند به محل کارشان بازگردند و وزارتخانه ها را به دست بگیرند.

المحمود ادامه داد: دولت از هیچ تلاشی برای کاهش رنج فلسطینی ها در نوار غزه و بازیافتن وحدت ملی فروگذار نمی کند. این دور از گفتگوها با نظارت مصر یک فرصت تاریخی برای پایان دادن به شکاف داخلی و تضمین کننده اجرای انتخابات شورای قانون گذاری و ریاستی است.

جنبش مقاومت اسلامی حماس با صدور بیانیه ای اعلام کرده در راستای حل اختلافات داخلی، شورای اداری خود در نوار غزه را منحل می کند و با برگزاری انتخابات سراسری در فلسطین موافق است.