یکی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعلام کرد که هیئتی از این جنبش امشب در دوحه با هیئت جنبش فتح به منظور تکمیل گفت‌وگوهای مربوط به اجرای توافق آشتی، دیدار می‌کند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری آناتولی، اسماعیل رضوان گفت که هیئتی از حماس امشب در دوحه پایتخت قطر با هیئت جنبش فتح به منظور تکمیل گفت وگوهای مربوط به راهکار اجرای توافق آشتی دیدار می کند.

وی افزود: امیدوار هستیم که در این دیدار دو طرف به توافقی درباره طرح عملی، روشن، دقیق و مشخص جهت اجرای توافق آشتی دست یابند.

رضوان همچنین اظهار داشت که موسی ابومرزوق عضو دفتر سیاسی جنبش حماس ریاست هیئت این جنبش و عزام الاحمد عضو کمیته مرکزی فتح نیز ریاست این جنبش را در این دیدار بر عهده خواهد داشت.

پیش از این خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس از وجود ترتیباتی برای دیدار قریب الوقوع هیئت های فتح و حماس جهت تکمیل گفت وگوهای مربوط به اجرای توافق آشتی که اخیرا در دوحه حاصل شد، خبر داده بود.

هیئت های دو جنبش مذکور ماه گذشته در دوحه پایتخت قطر با یکدیگر دیدار و سازوکارهای اجرای توافق آشتی و رفع موانع بر سر راه این توافق را بررسی کردند.

جنبش حماس پیش از این در بیانیه ای اعلام کرد که با جنبش فتح به یک طرح عملی برای اجرای توافق آشتی فلسطینیان و پایان دادن به دودستگی داخلی دست یافته است.