کره شمالی با انتشار ویدئویی آمریکا را به حمله موشکی هسته ای تهدید کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری فرانسه، کره شمالی روز شنبه ویدئوی تبلیغاتی جدیدی را منتشر کرد که در آن زیر دریایی های این کشور در یک حمله موشکی هسته ای، واشینگتن را نابود می کنند.

این ویدئو با تصویر از بین رفتن پرچم آمریکا در میان شعله های آتش به پایان می رسد. این ویدئو چهار دقیقه ای با حرکت در مسیر روابط آمریکا و کره شمالی، در نهایت با تصاویری دیجیتالی به پایان می رسد که در آن یک فروند موشک با عبور از میان ابرها به خیابان منتهی به بنای یادبود لینکلن در واشنگتن برخورد می کند.

ساختمان کنگره آمریکا بر اثر انفجار موشک نابود می شود و این پیام روی صفحه تلویزیون به زبان کره ای نقش می بندد : ” اگر امپریالیست ها قدمی به سوی ما بردارند، ما آنها را با سلاح هسته ای نابود خواهیم کرد.”

این ویدئو بر روی پایگاه اینترنتی تبلیغاتی کره شمالی به اسم «کره شمالی تودی» قرار گرفت. در این ویدئو، تصاویری از جنگ کره، تصرف کشتی جاسوسی آمریکا در سال ۱۹۶۸ و نیز اولین بحران بر سر برنامه هسته ای کره شمالی در اوایل دهه نود میلادی قرار داده شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از سئول، تنش ها در شبه جزیره کره از زمان آزمایش هسته ای کره شمالی در ماه ژانویه امسال ( دی ۹۴) به شدت رو به افزایش گذاشته است. برگزاری رزمایش های نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی نیز به عنوان دلیل این تنش ها در نظر گرفته می شود.