لوبنا لافغوئری، معلم ورزش در یکی از مدارس اسلامی بروکسل یکی از قربانیان حملات داعش در بلژیک است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از نیویورک تایمز، لوبنا لافغوئری، معلم ورزش در یکی از مدارس اسلامی بروکسل یکی از قربانیان حملات داعش در بلژیک است.

این زن جوان که زندگی خود را به آموزش و پرورش کودکان، آموختن آموزه‌های اسلامی چون احترام به دیگران، اعتماد به نفس، پشتکار و بخشش و عشق ورزیدن به همگان در مدرسه کرده بود روز سه شنبه در کلاس درس حاضر نشد و مسئولین مدرسه متوجه شدند که او یکی از قربانیان حملات داعش در بروکسل بوده است.

حمید بشیر، داماد خانواده لافغوئری در پیام کوتاهی در صفحه فیس بوک خود نوشته بود که نام او را در لیست نجات یافته‌گان پیدا نکرده‌اند و ساعتی بعد صفحه او از پیام‌های تسلیت مسلمانان با جملاتی چون اناله الله و اناالیه راجعون، ما از خداییم و بازگشت همه به سوی خداست، پر شد.

خواهر لافغوئری در سخنانی به خبرنگاران گفت: خواهرم یک معلم نمونه بود که توسط بزدلان داعشی از خانواده‌اش جدا شد.

محمد الاف، از بنیانگذاران مدرسه به خبرنگاران گفته بود: او یک زن استثنایی بود که ارائه دهنده ارزش‌های واقعی اسلامی در سخاوت و مراقبت از دیگران محسوب می‌شد. یک بانوی پرانرژی که همیشه لبخند به لب داشت.

او در ادامه سخنانش گفت: چگونه آن‌ها می‌توانند به نام اسلام چنین جنایاتی مرتکب شوند. هرچند پاسخ این سئوال ساده است. حامیان این افراد کسانی هستند که منجر به صدمه و آسیب به بسیاری مردم دیگر شده‌اند. آن‌ها کاری کرده‌اند که زندگی مردم پیرامونشان از ترس فلج شود و این کار انسانی نیست. ما هرگز نباید از چنین افرادی طرفداری کرده و بایستی هر کجا آن‌ها را دیدیم به مقامات گزارش دهیم.