رئیس یک هیئت پارلمانی فرانسه که به دمشق سفر کرده است گفت که پیام این سفر، پیام صلح برای همه مردم سوریه است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یک هیئت پارلمانی فرانسه متشکل از پنج تن از نمایندگان مجمع ملی فرانسه روز گذشته وارد دمشق شد.

«تری ماریانی» رئیس این هیئت فرانسوی و از نمایندگان پارلمان فرانسه گفت که پیام سفر این هیئت، پیام صلح برای همه مردم سوریه است.

وی افزود: ما برای عید پاک به اینجا آمدیم و هنگامی که صلح سوریه را فرا بگیرد، دوباره به این کشور سفر خواهیم کرد.

از سوی دیگر بنیامین بلانچارد یکی از اعضای این هیئت، بر اهمیت این سفر در مرحله کنونی برای اعلام همبستگی فرانسوی ها با ملت سوریه تاکید کرد.

وی افزود: امیدواریم تا زمانی که ما در سوریه هستیم، ارتش سوریه بتواند تدمر را آزاد کند و ما بتوانیم از تدمر دیدن کنیم.

یک هیئت فرانسوی متشکل از پنج نماینده مجمع ملی فرانسه و تعدادی از روشنفکران و اصحاب رسانه این کشور نوامبر گذشته نیز برای اطلاع از اوضاع سوریه بویژه اوضاع مسیحیان در منطقه به دمشق سفر کرده بودند.

برگزاری یک همایش سیاسی در سفارت سوریه در رومانی

سفارت سوریه در رومانی همایشی سیاسی با اعضای مجمع “رومانی نسل آینده” درباره تحولات این کشور برگزار کرد.

وی خواستار همکاری بین المللی برای توقف جنگ ظالمانه علیه سوریه و رسیدن به حل صلح آمیز بحران این کشور شد.

از سوی دیگر مارین غرویا دبیرکل اتحادیه سندیکاهای پلیس رومانی از نقش ترکیه در بحران آوارگان و سوء استفاده از آن برای تحریک سیاسی و مادی اتحادیه اروپا سخن گفت.

وی از کشورهای اروپایی خواست که فریب تحریک‌های ترکیه در زمینه مهاجران را نخورند و بهتر بود که اروپا میلیاردها یورویی را که به آنکارا اختصاص داد برای حل بحران آوارگان به دولت سوریه تقدیم می کرد.

از سوی دیگر پروفسور انطوان هادر رئیس اتحادیه سندیکاهای دانشگاهی در رومانی بر اهمیت نقش سوریه در مبارزه با تروریسم و از بین رفتن این پدیده تاکید کرد.

وی خواستار یکپارچه شدن تلاش‌ها برای از بین رفتن تروریسم و عدم سوء استفاده از موضوع مهاجران برای اهداف سیاسی شد.

ولید عثمان سفیر سوریه در رومانی نیز در این همایش شرحی مفصل درباره روند بحران سوریه و دلایل اصلی آن بویژه خطرات تفکر تکفیری گروههای تروریستی ارائه کرد.