وزیر خارجه روسیه بعد از دیدار با همتای آمریکایی از تمایل مسکو برای پایان دادن به درگیری ۲ جانبه با واشنگتن سخن گفت.

به گزارش پرس شیعه به نقل از راشاتودی، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه روز سه شنبه در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل با «رکس تیلرسون» همتای آمریکایی دیدار کرد.

وی پس از پایان این نشست از تمایل مسکو برای خاتمه دادن به دشمنی ۲ جانبه با واشنگتن سخن گفت و تاکید کرد به هر حال روسیه آغازگر این نزاع نبوده است.

لاوروف در این باره گفت: ما درباره روابط  ۲ جانبه صحبت کردیم. واضح است که این رابطه نیازمند بهبود است. ما آغازگر این درگیری نبودیم و خواهان بازگشت روابط به سطح عادی هستیم.

وی در عین حال با تمرکز بر بخشی از اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که به تساوی در روابط بین الملل اشاره داشت، تاکید کرد: باید منتظر ماند و دید این اظهارات تا چه اندازه جامه عمل به خود می پوشند.

علاوه بر این، لاوروف اگرچه اظهارات ترامپ را جالب توجه توصیف کرد، به کنایه گفت: سخنان وی نه تنها مخاطب بین المللی بلکه مخاطب داخلی را هم هدف قرار می داد.

گفتنی است ترامپ در اقدامی غیر منتظره از تریبون سازمان ملل برای تمجید از دستاوردهای خود نظیر اشتغال زایی در آمریکا یا چگونگی مواجهه با بلایای طبیعی نظیر طوفان های اخیر، استفاده کرد!