عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن گفت که عربستان با گذشت یکسال از تجاوز همچنان به تخریب یمن و کشتار مردم ادامه می‌دهد و تعداد قربانیان این تجاوز به بیش از ۴۰ هزار شهید و زخمی رسیده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه المسیره، «عبدالملک العجری» عضو شورای سیاسی جنبش انصار الله یمن گفت که یکسال تجاوز عربستان به این کشور هیچگونه دستاورد و اهداف اعلام شده را محقق نکرده است و هدف از این تجاوز انتقام از ملت یمن است.

وی افزود: عربستان با گذشت یکسال از تجاوز همچنان به تخریب یمن و کشتار مردم ادامه می‌دهد و تعداد قربانیان این تجاوز به بیش از ۴۰ هزار شهید و زخمی رسیده است.

العجری اظهار داشت که ملت یمن مقاومتی افسانه‌ای در برابر تجاوز از خود نشان داد و این در حالی است که جبهه متجاوزان از لحاظ امکانات قوی‌تر بود و کشورهای بزرگ حامی آن بودند.

عضو شورای سیاسی انصارالله افزود: ائتلاف متجاوز سعودی بیش از ۱۳۰ هزار سورتی پرواز برای هدف قرار دادن غیرنظامیان و زیرساختهای یمن انجام داد و مردم جهان این تعداد پرواز را فقط در ایام جنگ جهانی دوم دیده اند.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین سال گذشته حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند.

بر اثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله زنان وکودکان کشته و یا زخمی شده و ده‌ها هزار نفر نیز آواره و ۸۰ درصد تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.