کتاب «ارزیابی علم، فناوری و نوآوری؛ مروری بر شاخص‌­ها و سازمان­‌های فعال این حوزه» نوشته لیلا نامداریان، نادیا کلانتری و سیروس علیدوستی منتشر شد.

به گزارش پرس شیعه، پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران از انتشار کتاب «ارزیابی علم، فناوری و نوآوری: مروری بر شاخص‌ها و سازمان‌های فعال این حوزه» توسط انتشارات ایرانداک و چاپ نشر چاپار خبر داد.

این کتاب، ضمن معرفی نهادهای مختلف ملی و بین‌­المللی درگیر در فرایند ارزیابی علم، فناوری و نوآوری، با مطالعه شاخص‌­های مختلف و روندی که در توسعه و استفاده از شاخص­‌ها در سال‌های اخیر وجود دارد، چارچوبی برای ارزیابی علم، فناوری و نوآوری در استفاده سیاستگذاران و تصمیم‌گیران کشور ایجاد کرده است.

کتاب «ارزیابی علم، فناوری و نوآوری» در شش فصل با عناوین تاریخچه ارزیابی علم، فناوری و نوآوری، سازمان­‌های فعال در ارزیابی علم، فناوری و نوآوری در جهان و ایران، تجربیات جهانی ارزیابی علم، فناوری و نوآوری، تجربیات کشورهای در حال توسعه منطقه ایران در ارزیابی علم، فناوری و نوآوری، تجربیات ارزیابی علم، فناوری و نوآوری در ایران و چارچوب پیشنهادی برای طبقه­‌بندی شاخص­‌های ارزیابی علم، فناوری و نوآوری در اختیار متخصصان این حوزه قرار گرفته است.