رئیس جمهور اتریش در واکنش به سخنرانی روز گذشته ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل آن را «ناامید کننده» خواند و اعلام کرد: ایران شریکی مطمئن بوده به «برجام» نیز عمل کرده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از آناتولی، «الکساندر فان دربلن» رئیس جمهور اتریش سخنرانی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سازمان ملل را «نا امید کننده» خواند.

رئیس جمهور اتریش که برای شرکت در هفتاد و دومین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک به سر می برد، در مصاحبه ای در این خصوص گفت: اگر بخواهم اظهارات ترامپ را ارزیابی کنم، باید بگویم که سخنرانی مناسبی در مقابل سران ۱۹۰ کشور جهان نبود، بلکه بیشتر به یک سخنرانی انتخاباتی در یک استان شباهت داشت.

«الکساندر فن دربلن» با تأکید بر اینکه «ایران شریک مطمئنی است» افزود: تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا باور دارند که ایران از همه نظر به تعهدات خود در خصوص توافق هسته‌ای عمل کرده است. ترامپ نیز در سخنرانی خود مشخص نکرد که ایران کدام ماده از توافق (هسته ای) را اجرا نکرده است.

گفتنی است دونالد ترامپ در سخنرانی روز گذشته خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، توافق‌ هسته‌ای با ایران را «بدترین توافق در طول تاریخ» و «مایه شرمساری آمریکا» خوانده بود؛ ادعائی که واکنش ها زیادی را در محافل دیپلماتیک و رسانه ای با خود به همراه داشت.