سخنگوی کاخ کرملین گفت: همه تلاش‌های انجام شده از سوی سایر کشورها برای میانجیگری و بهبود روابط بین مسکو و آنکارا، محکوم به شکست خواهد بود.

به گزارش پرس شیعه به نقل از اسپوتنیک، دیمتری پسکوف سخنگوی کرملین روز شنبه در سخنانی تاکید کرد: همه تلاش های میانجیگرانه از سوی سایر کشورها برای بهبود روابط بین روسیه و ترکیه، محکوم به شکست است.

وی در ادامه در پاسخ به این سئوال که تاثیر تلاش های جمهوری آذربایجان برای آشتی بین روسیه و ترکیه چه بوده است، تصریح کرد: شما می دانید، این تلاش ها نتیجه ای در بر نداشته است و به طور کلی در این مورد هر تلاشی برای میانجیگری محکوم به شکست است.

پس از تشدید تنش در روابط روسیه و ترکیه در پی سرنگونی یک فروند جنگنده روسی توسط جنگنده های ارتش ترکیه، آذربایجان اعلام کرد که حاضر است برای ارتقای روابط دو جانبه آنکارا و مسکو تلاش کند.

پسکوف در ادامه در خصوص تاثیر تحریمهای اقتصادی و بحران های اقتصادی جهان بر وضعیت روسیه گفت: نه تحریمها و نه بحران های اقتصادی جهان، یک چالش کشنده برای اقتصاد روسیه نخواهد بود.

وی افزود: قیمت نفت و گاز با کاهش روبرو شده و ما چرخه متوالی از بحران اقتصاد بین المللی را تجربه می کنیم. روسیه بی شک از جمله قربانیان شرایط اقتصاد بین المللی است. بله، در شرایط کنونی اوضاع برای ما سخت است. این وضعیت بی شک با وضع تحریمهای بین المللی سخت تر شده است. ولی آیا این اوضاع برای اقتصاد روسیه کشنده است؟ بی شک، نه چنین نیست.

روابط روسیه و غرب طی ماه های گذشته به خصوص پس از بحران شرق اوکراین با تنش زیادی روبرو شده است. سطح روابط دو طرف به پایین ترین سطح پس از جنگ سرد تنزل یافته است. آمریکا و سایر کشورهای غربی با طرح این ادعا که روسیه در تحولات شرق اوکراین دست داشته، تحریم های زیادی را علیه مسکو اعمال کرده اند.