منابع خبری از تشدید حلقه محاصره عناصر گروه تروریستی داعش در شهر تدمر و انهدام ۱۵۸ موضع تروریست‌ها در شهر دیرالزور سوریه خبر دادند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه خبری العهد، نیروی هوایی ارتش سوریه مواضع و محلهای تجمع گروه تروریستی داعش در مناطق المریعیه و الجفره و اطراف فرودگاه شهر دیرالزور را بمباران و تلفات و خساراتی را به عناصر این گروه وارد کرد.

نیروی هوایی سوریه همچنین یک ستون از خودروهای عناصر گروه داعش را در جاده الحسینیه در غرب شهر دیر الزور بمباران کرد و تعدادی از این خودروها را منهدم کرد و شماری از تروریست‌ها را کشت یا زخمی کرد.

کشته‌شدن عناصر مسلح در درعا

پنج عنصر مسلح نیز در انفجار یک دستگاه خودروی بمب‌گذاری شده در جمع عناصر گروه مسلح موسوم به ارتش آزاد در مقر گروهک مسلح “جیش المعتز بالله” در شهر طفس در حومه شهر درعا کشته شدند.

کنترل بر دو موضع عناصر مسلح در حومه شهر حماه

ارتش سوریه دو موضع گروههای مسلح در غرب سد عقارب و تباره الدیبه در حومه شرقی شهر حماه را به کنترل خود در آورد.

این امر بعد از نبرد شدید با عناصر مسلح صورت گرفت که در جریان آن شماری از آنها کشته یا زخمی شدند و خودروهای حامل تیربارهای سنگین این عناصر منهدم شد.

حمله هوایی روسیه به ۱۵۸ موضع تروریست‌ها

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که جنگنده‌های روس در ۴۰ سورتی پرواز خود ۱۵۸ موضع تروریست‌ها را هدف قرار داده بیش از یکصد نفر از آنها را کشتند.

این وزارتخانه همچنین از ۹ مورد نقض آتش‌بس در سوریه در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

تشدید حلقه محاصره داعش در تدمر

ارتش سوریه به تشدید حلقه محاصره عناصر گروه تروریستی داعش در شهر تدمر با حمایت نیروهای روس ادامه می‌دهد. در این عملیات بخش بزرگی از این شهر باستانی در مرکز سوریه آزاد شده است.

یک منبع نظامی سوری به خبرگزاری فرانسه گفت: نبرد تدمر اکنون در مراحل پایانی خود به سر می‌برد زیرا نبرد به داخل شهر کشیده شده است و به‌شدت درجریان است.

ارتش از دو محور العامریه و مجتمع هتلها در شهر تدمر پیشروی می‌کند و تپه السکری را به کنترل خود در آورده و مسیر پشتیبانی داعش بین شهرهای رقه و تدمر را قطع کرده است.

خبرنگار شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد: ارتش سوریه و هم‌پیمانانش درحال خنثی سازی مین‌ها در ورودیهای جنوبی و غربی شهر تدمر هستند.

وی به نقل از منابع میدانی افزود: آزادسازی شهر تدمر به‌طور کامل بسیار زود انجام می‌شود.