نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان با اشاره به نامگذاری سال از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: حل مشکلات اقتصادی نیازمند اراده، تصمیم‌گیری، همفکری و هماهنگی است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله عبدالنبی نمازی در دیدار با مسئولان شهرستان کاشان با اشاره به اینکه خداوند در جهاد نظامی شکست و ناکامی را بر دشمنان تحمیل و پیروزی را نصیب مردم ایران کرد، اظهار داشت: امروزه میدان جبهه نبرد ما با جبهه دشمن گسترده‌تر شده است، حمله دشمن خاموش است و این در حالی است که در دوران دفاع مقدس هواپیماهای جنگی بمباران می‌کردند.

وی افزود: امروزه دشمن در کنگره و وزارت خزانه‌داری بمب‌های بی‌صدا و خاموش خود را نصیب ملت ایران می‌کند و این بمب‌ها شامل همه اقشار و گروه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است.

امام جمعه کاشان به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب دائماً به آمادگی همه مردم تأکید داشتند، این به این معنا نیست که آماده نظامی باشند بلکه آماده‌باش مدیریتی برای حسن اداره کشور، بر آماده‌باش سیاسی، آماده‌باش فرهنگی و تبلیغاتی و آماده‌باش همدلی و همزبانی تأکید داشتند.

وی با بیان اینکه ما با دشمنانی که حیوانات آدم نما هستند مواجه هستیم، گفت: صهیونیست‌های حاکم بر نظام سیاسی دنیا به‌ظاهر آدم هستند ولی در باطن از درندگان جنگل‌های دنیا درنده‌تر هستند و به هیچ‌کس رحم نمی‌کنند، آن‌ها حتی به طفل ۳ ساله آواره‌ای که از سوریه قصد پناهندگی به کشورهای دیگر را داشته، رحم نکردند.

عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: امروز با شرایط جهان اسلام و به‌ویژه ملت ایران که سردمدار شعار«لا اله الا الله محمد رسول‌الله» است مسئولیت ما به‌مراتب بیش از دیگران است، رصد توطئه‌ها، تحریم‌ها و خواب‌هایی که صهیونیست‌ها برای ملت ایران می‌بینند آغاز حرکت ضد استکباری ایران بوده است.

وی تصریح کرد: صهیونیست‌ها اگر بخواهند حرکت ملت‌های مسلمان را در فلسطین، لبنان، افغانستان، یمن و بحرین خاموش کنند یک‌راه دارند و آن خاموش کردن ندای توحید از ملت ایران است.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان افزود: صهیونیست‌ها اتاق فکر توطئه علیه ایران را تشکیل دادند و این شرایط بسیار حساسی است.

وی گفت: مردم باید بدانند که مشغول بازی‌های دشمن نشوند و از توطئه‌های دشمن غفلت نکنند، آینده کشور برای جوانان است و جوانان نباید مشغول سرگرمی و بازی شوند.

آیت‌الله نمازی در ادامه افزود: درست است که ملت ایران باید نشاط داشته باشند اما چگونگی راه نشاط مهم است و لهو و لعب در فرهنگ ایران جایگاهی ندارد.

وی گفت: دو صفت جهل و فقر دشمن بشریت هستند و هر مشکلی بر سر تاریخ و ملت آمده بر اثر جهالت آن‌ها بوده است، همچنین فلسفه اعلام سال جدید به‌عنوان اقتصاد مقاومتی برگرفته از متن کتاب و سنت و سیره ائمه معصومین(ع) است.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: مسئولان باید در عرصه حُسن اداره کشور و برنامه‌ریزی برای پیاده کردن تدابیر مقام معظم رهبری خود را نشان دهند، هرساله رهبر معظم انقلاب تعیین معیار می‌کردند و الگو ارائه می‌دادند اما فاصله بین تدابیر ولایت و عمل ما بسیار زیاد است.

وی افزود: حل مشکلات اقتصادی نیازمند اراده، تصمیم‌گیری، ثبات قدم، همفکری و هماهنگی است، مسئولان باید گلایه‌ها را کنار گذاشته و با هم همدل و همزبان باشند.

نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه کاشان تصریح کرد: شرط اول مدیریت تولیدی سعه صدر است و با تنگ نظری و تنگ نگاهی نمی‌توان کشور را اداره کرد همچنین برای اداره کشوری با ۸۰ میلیون جمعیت باید سعه صدر داشته باشیم.