پرچم گنبد حرم امام علی(ع) در سفر استاندار هرمزگان به شهرهای نجف اشرف و کربلای معلی و بازدید از پیشرفت فیزیکی طرح‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات به استان هرمزگان اهدا شد.

به گزارش پرس شیعه و به نقل ازروابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان، جاسم جادری استاندار هرمزگان در پی دعوت ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور برای بازدید از پیشرفت فیزیکی پروژه‌های این ستاد در کشور عراق به شهرهای نجف اشرف و کربلای معلی سفر کرد.

استاندار هرمزگان در این سفر از پروژه بزرگ صحن حضرت فاطمه زهرا(س) در نجف اشرف که با مساحتی بیش از ۲۲۰هزار مترمربع و با گنجایش ۳۲۰هزار نفر زائر با امکاناتی نظیر حوزه علمیه، کتابخانه، موزه، زائرسرا با معماری ایرانی اسلامی توسط معماران، مهندسین و کارگران ایرانی از چهار سال قبل از محل نذورات و هدایای مردمی در حال احداث است، بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی این پروژه عظیم قرار گرفت.

هم‌اکنون مراحل نازک‌کاری این پروژه شروع شده و پیش‌بینی می‌شود تا سه سال آینده برابر برنامه زمان‌بندی شده به بهره‌برداری کامل برسد.

همچنین استاندار هرمزگان در سفر خود به نجف اشرف ضمن بازدید از گنبد حرم مطهر حضرت امیرالمؤمنین امام علی(ع) در جلسه‌ای که با حضور رئیس و معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور در نجف تشکیل شد از آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی پروژه‌های این ستاد در نجف اشرف و کربلای معلی مطلع شد.

در این سفر از سوی تولیت حرم امیرالمؤمنین(ع) پرچم گنبد این حضرت به استان هرمزگان اهدا شد که به‌زودی به استانداری هرمزگان انتقال داده می‌شود.

استاندار هرمزگان در شهر کربلای معلی نیز از روند بازسازی ضریح حرم مطهر حضرت اباالفضل(ع) و توسعه اطراف ضریح حرم حضرت اباعبدالله الحسین(ع) بازدید کرد.

در این سفر علی رئوفی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری هرمزگان و سیدکاظم موسوی رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان هرمزگان نیز استاندار هرمزگان را همراهی کردند.