ستاد مشترک ارتش روسیه از دفع یورش تروریستها از سوی ارتش سوریه با حمایت هوایی روسها در حومه حماه و تسلط مجدد بر منطقه کاهش تنش در ادلب خبر داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از اسپوتنیک، ستاد مشترک ارتش روسیه اعلام کرد که عناصر جبهه النصره حملاتی را ضد مواضع ارتش سوریه در شمال و شمال شرق شهر حماه واقع در منطقه کاهش تنش ادلب انجام دادند.

در ادامه بیانیه ستاد مشترک ارتش روسیه آمده است: باوجود توافق امضا شده در تاریخ ۱۵ سپتامبر در آستانه عناصر جبهه النصره که تمایلی به اجرای آتش بس ندارند از ساعت ۸ صبح ۱۹ سپتامبر حملات گسترده ای را علیه مواضع دولت انجام دادند.

در این بیانیه تاکید شده است: نیروهای سوری با حمایت جنگنده های روسی توانستند در یک ضد حمله کنترل کامل منطقه کاهش تنش در ادلب را به دست بگیرند.این حملات در واقع نقض توافق آستانه به شمار می رود.

سرگئی رودسکوی رئیس اداره عملیات عمومی ستاد مشترک ارتش روسیه تاکید کرد: جنگنده های روسی ۸۵۰ تروریست را در سوریه طی یک روز به هلاکت رساندند و ۱۱ تانک و ۳۸ انبار سلاح را نابود کردند. طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۷ مقر تروریستها مورد هدف قرار گرفت که طی آن ۸۵۰ تروریست و ۴۶ خودرو و ۴ نفر بر ضد رزهی و ۵ خمپاره انداز و ۲۰ کامیون نابود شد.