سخنگوی نیروهای داوطلب مردمی عراق بار دیگر تاکید کرد که برای عملیات آزادسازی استان نینوا نیازی به نیروهای آمریکایی نیست.

به گزارش پرس شیعه به نقل از المسله، کریم النوری سخنگوی نیروهای داوطلب مردمی عراق گفت که کشورش برای عملیات آزادسازی استان نینوا نیازی به نیروهای آمریکایی ندارد.

وی همچنین از آنکارا خواست که ارائه خدمات به سرکرده‌های داعش و سرازیر شدن تروریستها به سوی عراق را متوقف کند.

ژنرال ژوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز جمعه گفت: توصیه‌هایی برای افزایش حمایت آمریکا از جنگ زمینی ارتش عراق علیه تروریست‌های داعش مطرح شده و این راهکارها به‌زودی با باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در میان گذاشته خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: وزیر دفاع و من هر دو بر این باوریم که تعداد نیروهای آمریکایی در عراق طی هفته‌های آینده افزایش خواهد یافت ولی تصمیم در این خصوص هنوز نهایی نشده است.

مقامات عراقی و گروههای مختلف سیاسی و حزبی عراق بارها اعلام کرده اند که برای نبرد علیه گروه تروریستی داعش نیازی به حضور نظامی بیگانگان در این کشور ندارند.

جنبش عصائب اهل الحق عراق چند روز قبل اعلام کرد که حضور نیروهای آمریکایی در این کشور را اشغالگری می‌داند و بر این اساس با این نیروها تعامل خواهد کرد.

این جنبش افزود: اگر دولت آمریکا نیروهای خود را فوراً از عراق خارج نکند، ما با این نیروها همانند نیروهای اشغالگر تعامل می‌کنیم و دولت آمریکا باید پیامدهای کامل این اقدام خود را بپذیرد.