انجمن حقوق بشر بحرین (غیر وابسته به حکومت) در گزارشی اعلام کرد که این مرکز طی ماه گذشته میلادی (اوت ۲۰۱۷) ، ۵۱۹ مورد نفرت پراکنی را در بحرین ثبت کرده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از رسانه های بحرینی، انجمن حقوق بشر بحرین (غیر وابسته به حکومت) در گزارشی اعلام کرد که این مرکز طی ماه گذشته میلادی (اوت ۲۰۱۷) ، ۵۱۹ مورد را در بحرین ثبت نموده که تشویق و یا تحریک به ایجاد نفرت در جامعه نسبت به طائفه و گره خاص(معارضین نظام آل خلیفه) نموده اند که این موارد توسط ۴روزنامه رسمی بحرین، ۱۴۸ صفحه در شبکه های اجتماعی وابسته به شخصیت های بحرینی، و همچنین ۴۷ روزنامه‌ی جهان عرب نشر  گردیده اند.

در این گزارش آمده است بررسی ها نشان داده اند شیوه نوشتار روزنامه های کشورهای عربی منطقه که یا هدفشان ایجاد تفرقه و نفرت پراکنی بر ضد معارضین نظام بحرین بوده و یا غلط بوده اند مشابه و یکسان است و ۴۲ مطلب در این روزنانه ها تنها “شیخ علی سلمان” رهبر معارضان بحرینی (دبیر کل زندانی جمعیت الوفاق) را هدف قرار داده است. این انجمن می افزاید در بسیاری از موارد سعی شده است تا با ارائه تفسیر انحرافی از تروریسم و با سواستفاده از کشمکشهای کشورهای عربی و قطر، چهره معارضان بحرینی را تحریف کنند.

همچنین طبق گزارش این انجمن «محمد خالد» نماینده سابق مجلس ، «ابراهیم الدوسری» مشاور دیوان وزرا ، «منی مطوع» مقاله نویس روزنامه الوطن و «سعید الحمد» نظریه پرداز نظام آل خلیفه از جمله شخصیت های رسمی و شناخته شده بحرین اند که در ماه گذشته اقدام به نشر مطالب نفرت افکن نموده اند.

این گزارش متذکر شده است این اقدامات در حالی در بحرین رخ میدهد که نظام بحرین و موسسه های مدنی به ماده (۲۰/۲) معاهده بین المللی مدنی و سیاسی که تصریح دارد «نشر هرگونه دعوتی به تنفر قومی، عنصری و مذهبی که باعث تحریک به تبعیض ، خصومت و خشونت گردد قانونا ممنوع است» ، ملتزم بوده و طبق ماده ۵۶ قانون اساسی بحرین در سال ۲۰۰۶ بر آن صحه گذاشته اند.