مهدی کشت کار و عمران چراغی دو کارگردان گروه تبلیغی رسانه‌ای «راز رسانه» در گفت‌وگو با رسا از رونمایی چهار مستند و فیلم کوتاه در حوزه سبک زندگی اسلامی و مدافعان حرم خبر دادند.

به گزارش پرس شیعه، طلاب فیلم‌ساز گروه رسانه‌ای تبلیغی «راز رسانه» وابسته به اداره تبلیغ رسانه‌ای معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم امسال موفق به تولید ۴ فیلم کوتاه شدند.

بر اساس این گزارش آقایان عمران چراغی و مهدی کشت کار از طلاب سطح سه حوزه علمیه قم و از دانش‌آموختگان دانشکده صداوسیما کارگردانی این آثار را بر عهده داشتند که در گپ و گوی مختصر رسانه‌ای ابعاد این آثار و برنامه‌های پیش روی این گروه تبلیغی مور بررسی قرارگرفته است.

مهدی کشت کار، کارگردان اول مستند «خون‌رنگ» با اشاره به این‌که این مستند به سفارش سازمان هنری رسانه‌ای اوج و با مشارکت سازمان بسیج رسانه به تهیه‌کنندگی اصغر بختیاری تولیدشده است، ابراز داشت: این مستند با موضوع «تحلیل جنگ رسانه‌ای گروه تروریستی داعش» برای پخش در کنداکتور شبکه افق قرارگرفته و به‌زودی پخش خواهد شد؛ این در حالی است عمران چراغی کارگردان دوم این اثر بوده است.

کشت کار از فیلم داستانی «روز جوراب» با موضوع روز پدر که به‌پاس تجلیل از ایثار و فداکاری پدران جانباز تولیدشده به‌عنوان یکی دیگر از آثار فاخر این گروه رسانه‌ای یادکرد و گفت: این فیلم داستانی با بازی مریم صدر پور، غزل سرجوبه و مسعود رحمانی با حمایت سازمان رسانه‌ای اوج به مرحله تدوین رسیده است.

کارگردان اول مستندهای گروه رسانه‌ای «راز رسانه» از رونمایی فیلم کوتاه «حقوق نجومی» خبر داد و عنوان داشت: این فیلم بر اساس طرحی از آقای عمران چراغی تهیه و تدوین‌شده است.

کشت کار با اشاره به این‌که خود کارگردانی این اثر را بر عهده داشته است، افزود: این اثر به بررسی اختلاف طبقاتی و حقوق نجومی مدیران پرداخته است؛ این در حالی است که زهره زمانی، فاطمه موسایی و سیامک عبدالله از بازیگران این اثر بوده و اثر در حال حاضر به مرحله تدوین رسیده است.

در ادامه این گفت‌وگو به سراغ عمران چراغی، سخنگوی گروه رسانه‌ای «راز رسانه» رفتیم و به‌عنوان یکی دیگر از کارگردان‌های این آثار از فیلم کوتاه داستانی «پوست چینی» پرسیدیم؛ وی این فیلم کوتاه را یکی دیگر از آثار تولیدی این گروه رسانه‌ای عنوان کرد و گفت: این فیلم به مضرات لوازم‌آرایشی و بهداشتی چینی می‌پردازد که به دلیل قاچاق بودن این کالاها و عدم کنترل‌های لازم در مبادی ورودی زمینه ورود بیماری‌های پوستی را فراهم کرده است.

چراغی با اشاره به این‌که این فیلم با حمایت سازمان اوج و سازمان بسیج رسانه و بسیج سازندگی سپاه امام علی ابن ابی‌طالب قم تهیه و تدوین‌شده است، ابراز داشت: این فیلم داستانی با بازی ناصر شایسته، مریم صدر پور و زینب باقری ساخته‌شده است.

سخنگوی گروه رسانه‌ای «راز رسانه» با تأکید بر این‌که تلاش ما در گروه برافزایش سطح معارف دینی و آگاهی و اطلاعات افکار عمومی جامعه است، اظهار داشت: مسئولان و متولیان فرهنگ توجه داشته باشند برای افزایش سطح معارف دینی و آگاهی و اطلاعات افکار عمومی به حمایت‌های جدی مادی و معنوی حوزه علمیه و نهادهای مربوطه نیازمندیم.

چراغی در ادامه با اشاره به رسالت و هدف گروه رسانه‌ای «راز رسانه» ابراز داشت: این گروه تبلیغی رسانه‌ای باهدف تولید و ساخت مستند و فیلم داستانی با موضوعات فرهنگی و اجتماعی در سال ۹۴ با دغدغه‌ای که بین برخی از طلاب هنرمند به وجود آمد، در دفتر تبلیغات اسلامی ثبت و شروع به فعالیت نمود که تاکنون با ارائه بیش از ۵۰ طرح و ایده در ساخت فیلم کوتاه و مستند به فضل الهی موفق به ساخت چندین مستند و فیلم کوتاه با حمایت‌های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شده است.

وی با تأکید بر این‌که امید داریم برای تبلیغ سبک زندگی گامی محکم و استوار در جریان تمدن سازی اسلامی برداریم، عنوان کرد: مستند «خون‌رنگ» اولین اثر این گروه تبلیغی است که در بهار ۹۵ برای شبکه افق تولیدشده است؛ این مستند در وب‌سایت «سینما مارکت» به علاقه‌مندان ارائه می‌شود.

سخنگوی گروه رسانه‌ای «راز رسانه» از رونمایی کار ویژه‌ای رسانه‌ای در حوزه امنیت از سوی گروه تبلیغی رسانه‌ای «راز رسانه» خبر داد و گفت: یک فیلم داستانی در حوزه امنیت و تجلیل از مدافعان حرم در دست اقدام است که طرح آن برای حمایت به چندین نهاد ارائه‌شده است؛ بر این اساس انتظار می‌رود به‌زودی کار شایسته‌ای در حوزه امنیت با محوریت مدافعان حرم و امنیت ملی به علاقه‌مندان ارائه شود.

منبع؛ رسا