خمین- عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مواضع تند و پوشالی رئیس جمهور آمریکا در سازمان ملل علیه ایران نشان داد سیاست و راهبردهای این کشور شکست خورده و در حال منزوی شدن است.

به گزارش پرس شیعه، محمدابراهیم رضایی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در خمین اظهار داشت: سخنرانی غیرمنطقی و به دور از استدلال ترامپ در سازمان ملل نشان داد که آمریکایی ها در همه ابعاد سیاسی و راهبردهای خود با شکست مواجه شده اند و این شکست باعث خشم و عصبانیت آنها شده است.

نماینده مردم خمین و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: سخنانی که ترامپ در سازمان ملل علیه ایران و نقض برجام داشت به دلیل موفقیت و موثر بودن مسیری است که نظام جمهوری اسلامی تا کنون طی کرده و باید از این لحاظ خوشنود بود چراکه تهدیدهای ترامپ هیچ گونه تاثیری در اهداف نظام جمهوری اسلامی ندارد.

رضایی با بیان اینکه هر گونه رفتاری از سوی رئیس جمهور آمریکا علیه ایران مانند گذشته با شکست مواجه می شود، بیان داشت: وقتی حاکم یک کشور بزرگ همچون آمریکا مانند دیوانگان سخن می گوید، نباید انتظاری بیش از این داشت و این سخنان جای هیچ گونه نگرانی و تشویشی برای ملت ایران ندارد.

نماینده مردم خمین و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به سخنان قاطع رئیس جمهور ایران در برابر تهدیدهای ترامپ در سازمان ملل اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: دکتر روحانی توانست از تریبون سازمان ملل مواضع حکیمانه، شفاف، قاطع و مصالح منطبق با نظام جمهوری اسلامی ایران را ارائه دهد که جای قدردانی دارد چراکه به نحو احسن مواضع جمهوری اسلامی را ارائه کرد.

وی تصریح کرد: امروز بسیاری از کشورهای وابسته به آمریکا مانند عربستان و اسرائیل که دشمن بزرگ نظام جمهوری اسلامی بوده و ایران نیز مقابل آنها قرار گرفته، صاحب اراده و تصمیم گیری مستقل نیستند بنابراین سعی می کنند با ملتهب کردن فضا منافع بیشتری برای خود رقم بزنند.

نماینده مردم خمین و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: این کشورها باید از درون دگرگون شوند چراکه در شرایط کنونی حاکمان آنها، هیچ گونه انتظاری  نمی رود که خود را اصلاح کنند.

رضایی ضمن بیان اینکه باید با سیاست های حکیمانه و تاکتیک های درست، آمریکا را به سمت منزوی شدن پیش ببریم، بیان داشت: امروز وقتی بسیاری از کشورهای مستقل مواضع خود را به طور شفاف در مورد مسائل بیان می کنند، مشاهده می کنیم که آمریکا به سمت منزوی شدن پیش می رود.