مدیر دفتر نمایندگی حج و زیارت در عراق گفت: بعد از پایان تعطیلات عید نوروز و آغاز دور بعدی سفر به عتبات عالیات، با افزایش امنیت، اعزام زائران به سامرا ۲ برابر می شود.

به گزارش پرس شیعه؛ مصطفی قاسمی با اشاره به اینکه در حال حاضر روزانه ۱۰ کاروان ایرانی به سامرا سفر می کنند، اظهارداشت : شورای عالی امنیت ملی ایران و عراق، به دلیل افزایش امنیت منطقه سامرا و شهرهای اطراف آن به توافق رسیدند، با افزایش ۲ برابری، روزانه ۲۰ کاروان برای زیارت این شهر اعزام شوند.

وی افزود: در حال آماده سازی مقدمات این موضوع هستیم و با بهبود شرایط، تا پایان سال، سفر به سامرا در پکیج همه کاروان های اعزامی از ایران قرار خواهد گرفت.

مدیر دفتر نمایندگی حج و زیارت در عراق، با بیان اینکه امنیت زائران ایرانی در اولویت اول برنامه ریزی ها برای سفر به عتبات قرار دارد، گفت : با قرار گرفتن سامرا در پکیج سفر، ۵ دلار از بابت حمل و نقل و ۵ دلار هم از بابت امنیت به مبلغ نهایی سفر افزوده می شود.

قاسمی در ادامه، با اشاره به اینکه در دور پایانی ثبت نام ها، از ۱۸۰ هزار نفر ثبت نامی عتبات عالیات، ۱۲۰ هزار نفر پس ازقرعه کشی، امکان سفر عراق را یافتند، خاطرنشان کرد : در صورتی که عراق بستر خدمات رسانی را افزایش داده و شرایط لازم را فراهم کند، ایران توانایی افزایش دو برابری اعزام به عتبات عالیات را دارد.

وی تاکید کرد : تمام انگیزه مسئولان نظام، حفظ شان زائر ایرانی است که در صورت فراهم نشدن هتل مناسب و زیرساخت مطلوب در عراق برای ارائه خدمات شایسته، میزان اعزام را افزایش نخواهیم داد.