وزیر سپاه در دوران دفاع مقدس گفت: کشوری که در روزهای آغازین جنگ تحمیلی و دفاع مقدس نه ارتش و نه سپاهش چیزی نداشتند، امروز به جایگاهی رسیده است که آمریکا از موشک‌هایش واهمه دارد.

به گزارش پرس شیعه ، سردار محسن رفیق‌دوست وزیر سپاه در دوران دفاع مقدس در مراسم نکوداشت پیشکسوتان جهاد و مقاومت که صبح امروز در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، با اشاره به تشکیل سپاه پاسداران در روزهای نخستین جنگ تحمیلی اظهار داشت: در آن دوران من عده‌ای از نیروهای سپاه پاسداران را جمع کردم و به آن‌ها گفتم تا ابرقدرت‌ها و امپریالیسم جهانی وجود دارند، انقلاب ما تهدید خواهد شد و هیچ وقت اجازه نخواهند داد که ما از محاصره نظامی خارج شویم؛ چرا که انقلای اسلامی هستیِ آن‌ها را با چالش مواجه می‌کرد.

وی ادامه داد: از این‌رو، جهت رسیدن به خودکفایی دفاعی و ایجاد صنایع نظامی اقدام کردیم و در این رابطه عده‌ای افراد تحصیل‌کرده را خدمت حضرت امام بردم و به ایشان عرض کردم، می‌خواهیم با کمک جوانان مومن و نماز شب خوان در عرصه دفاعی خودکفایی ایجاد کنیم. امام در پاسخ فرمودند: «اگر شما بخواهید می‌توانید».

رفیق‌دوست گفت: کشوری که در روزهای آغازین جنگ تحمیلی و دفاع مقدس نه ارتش و نه سپاهش چیزی نداشتند، امروز به جایگاهی رسیده است که آمریکا از موشک‌هایش واهمه دارد. کشور ما امروز مصداق آیه «وأعدوا لهم ما استطعتم من قوه»شده است.

وی ادامه داد: امروز می‌خواهم یک جمله به دولتمردان بگویم و آن اینکه اگر امروز در حوزه دفاعی خودکفایی موفق شده‌ایم، اگر به این ملت امکانات دهیم مطمئن باشید در تمامی عرصه‌ها و نیازمندی‌ها هم می‌توانیم موفق شویم.

سردار رفیق دوست در پاسخ به سخنان سخیف ترامپ گفت: من با عنوان یک پیشکسوت از سپاه پاسداران به رهبر انقلاب قول شرف می‌دهم که اگر قرار باشد دشمن گوشه چشمی به این سرزمین داشته باشد، در هر جایی که فرماندهی معظم کل قوا فرمان دهند، برای مقابله با جبهه کفر حاضر خواهیم شد.

رفیق‌دوست تصریح کرد: ما امروز غبطه‌ی شهدای بزرگواری چون باکری‌ها، همت‌ها و حججی‌ها را می‌خوریم و از اینکه در صف شهدا قرار نگرفته‌ایم، حسرت می‌خوریم.

وی گفت: دشمنان ما تنها با یک مطلب سر جنگ دارند و آن هم حکومت مطلقه ولایت فقیه است.

رفیق‌دوست با اشاره به دیدارش با فرمانده بسیج مردمی عراق گفت: آقای هادی العامری وقتی مرا در کربلا دید به من گفت اگر به فرمان مقام معظم رهبری، سرلشکر سلیمانی و نیروهایش برای کمک به جبهه مقاومت به میدان نمی‌آمدند، به همین امام حسین (ع) قسم امروز حتی یک خشت از حرم اهل بیت (ع) باقی نمی‌ماند.