وزیر کشور آلمان گفت: سرویس‌های امنیتی کشورهای اروپایی باید همکاری با یکدیگر و همچنین شرکای آمریکایی را ارتقا دهند تا امنیت قوی‌تری را تامین کنند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روزنامه بیلد، توماس دی مایزیر وزیر کشور آلمان امروز یکشنبه تاکید کرد: هیچ نشانه ای از وقوع احتمالی حملات تروریستی در آلمان وجود ندارد.

وی در ادامه تصریح کرد: در شرایط کنونی، سرویس های امنیتی ما گزارشی را درباره احتمال وقوع حملات تروریستی در آلمان اعلام نکرده اند.
اظهارات وزیر کشور المان در شرایطی است که در حملات تروریستی اخیر در شهر بروکسل حداقل ۳۱ نفر کشته و حدود ۳۰۰ نفر دیگر زخمی شده اند.

نظرسنجی تازه موسسه تی ان اس امنید حاکی است که ۵۶ درصد شهروندان آلمانی انتظار دارند که در سال ۲۰۱۶ میلادی، حملات تروریستی در خاک این کشور به وقوع خواهد پیوست.

البته ۳۸ درصد شهروندان آلمانی نیز این احتمال را رد کرده اند. این نظرسنجی در آستانه حملات تروریستی بروکسل انجام شده است. در حملات تروریستی اخیر در بروکسل حداقل ۳۱ نفر کشته و حدود ۳۰۰ نفر دیگر زخمی شدند.

ابراهیم البکراوی، سه‌شنبه گذشته خود را در فرودگاه بروکسل منفجر کرد و برادرش نیز خود را در ایستگاه متروی این شهر منفجر کرد.گروه تروریستی داعش مسئولیت این حملات مرگبار را بر عهده گرفته است.

در سال ۲۰۱۵ میلادی نیز توماس دی مایزیر وزیر کشور آلمان اعلام کرده بود که حدود ۶۰۰ نفر از شهروندان این کشور تا کنون به گروه تروریستی داعش پیوسته اند.