سمنان – نماینده مردم سمنان، سرخه، مهدی‌شهر در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه تفکر و سیاست‌های ترامپ صلح جهانی را به خطر می‌اندازد، گفت: کشورهای صلح‌طلب باید در برابر این جریان متحد شوند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از مهر، احمد همتی در گفتگو با مهر، پیرامون صحبت‌های اخیر ترامپ، بابیان اینکه رئیس‌جمهور آمریکا بارها در ابرازهای سیاسی خود نشان داد که ازنظر اخلاقی و مدیریتی دچار عدم تعادل است، ابراز داشت: در سیاست‌گذاری کلان با هیتلر دوم مواجه هستیم که ادامه این تفکر روابط بین‌الملل و صلح جهانی را دچار مخاطره خواهد کرد.

وی بابیان اینکه جوامع دنیا تفکر ترامپ را مهار می‌کنند، افزود: ایران بااقتدار  بارها نشان داد که دیوانه‌تر از ترامپ را نیز بر سر جای خود خواهند نشاند لذا تنها راهکار مقابله با تروریسم همراهی و اتحاد کشورهای مسلمان است.

عضو خانه ملت بابیان اینکه باید وحدت کشور را حفظ و مسئولان همسو با یکدیگر حرکت کنند، ابراز داشت: مبارزه با تروریسم زمانی به نتیجه می‌رسد که کشورهای صلح‌طلب در مقابل افکار ترامپ بایستند که خوشبختانه در حال حاضر همدلی در بین کشورهای مسلمان تقویت‌شده است.

همتی در ادامه تصریح کرد: ایران بارها در سیاست‌های خود از بدو انقلاب نشان داد که در مقابل چنین شخصیت‌هایی محکم و استوار می‌ایستد و راه عزت و استقلال را ادامه خواهند داد.

وی افزود: نظام اسلامی از اولین روزها آمریکا را به‌عنوان کشور استکباری می‌دانست چراکه آمریکا خود را از سایر کشورها برتر می‌داند و این برتری‌طلبی منجر به خطرهای استراتژیک می‌شود و با این تفکرات نمی‌توان به نتیجه رسید.

منبع؛ مهر