دامغان – دادستان کل کشور ضمن محکوم کردن اظهارات اخیر ترامپ گفت: مطالب سخیف و ابلهانه رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر هویت و شخصیت دولتمردان این کشور را نشان داد.

به گزارش پرس شیعه، حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری شامگاه پنج‌شنبه در یادواره ۲۰ شهید روستای نعیم‌آباد دامغان به میزبانی حسینیه اعظم این روستا بابیان اینکه عاشورای حسینی دانشگاه بزرگ و مکتبی انسان‌ساز است، بیان کرد: عزاداری امام حسین(ع) پیونددهنده پیروان امامت و ولایت محسوب می‌شود لذا همه ما پیروان اباعبدالله(ع) باید تلاش کنیم از برکات بی‌انتها و مکتب انسان‌ساز عاشورا درس بگیریم.

وی اضافه کرد: عزاداری امام حسین(ع) دارای دستاوردهای فراوانی برای شیعیان است لذا شرکت در آن بهترین راه آشنایی با سیره امام حسین (ع) و قیام ایشان است.

عضو شورای عالی قضایی کشور بابیان اینکه فهم و درک حادثه عاشورا برای همه ما مهم است، گفت: مهم‌ترین موضوع در بحث حادثه عاشورا فهم و درک این حادثه است و لازم است تا بیشتر موردتوجه قرار گیرد و ما باید از مکتب امام حسین (ع) بهترین درس را بگیریم چراکه نخستین بُعد زیبای قیام ایشان رساندن پیام عاشورا به جامعه است.

منتظری بابیان اینکه در محافل و مجالس عزاداری امام حسین(ع) گریه کردن ثواب و ارزش فراوان دارد اما رساندن پیام آن حضرت دارای اهمیتی ویژه است، بیان کرد: بزرگ‌ترین درس قیام امام حسین (ع) مبارزه با ظلم است که باید در بین جوانان ما این هدف والای امام، شناسانده شود چراکه حرکت در مسیر نظام انقلاب اسلامی ایران و ایستادگی در مقابل دشمنان به‌ویژه استکبار جهانی از ثمرات خون شهدا و مولایشان یعنی اباعبدالله است.

وی با اشاره به شرایط کنونی جامعه و ضرورت ترویج بصیرت دینی و سیاسی مردم، خاطرنشان کرد: امروزه عده‌ای نابخرد در فضای مجازی علیه شهدا به‌ویژه شهدای مدافع حرم مطلب می‌نویسند که باید برای این عده از افراد تأسف خورد چراکه در مسیری غلط قدم برمی‌دارند.

دادستان کل کشور همچنین تصریح کرد: در برهه کنونی حماسه بسیار بزرگ در سوریه و لبنان آفریده‌شده و اگر نبودند مدافعان حرم، امروز ما نیز گرفتار مصیبت‌های مردمان کشورهای همسایه بودیم لیکن ما باید دینِ خود را به شهدا ادا کنیم و در مسیر اباعبدالله (ع) گام برداریم.

منتظری ضمن محکوم کردن اظهارات اخیر ترامپ گفت: مطالب سخیف و ابلهانه رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر هویت و شخصیت دولتمردان این کشور را نشان داد و فهماند که این کشور و حامیان او با درب‌های بسته مواجه شدند و چاره‌ای جز اذعان به شکست را ندارند.