فرماندهی ارتش سوریه در بیانیه‌ای آزادسازی شهر باستانی تدمر از اشغال گروه تروریستی تکفیری را بیانگر این حقیقت دانست که تنها نیروی قادر به مبارزه با تروریسم، ارتش سوریه است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)،‌در بیانیه فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه آمده است یگان‌های فعال ارتش و نیروهای مسلح در حومه شرقی حمص با همکاری گروه‌های دفاع مردمی و با حمایت و پشتیبانی نیروی هوایی سوریه و جنگنده‌های روسی ماموریت خود را با موفقیت انجام داده و امنیت و ثبات را به شهر تدمر پس از چندین عملیات گسترده‌ دقیق و موثر بازگرداندند.

در این بیانیه آمده است عملیات همچنین به سیطره کامل بر کوه‌ها و تپه‌های مشرف بر شهر تدمر و هلاکت شمار زیادی از تروریست‌های داعشی و انهدام استحکامات و جنگ افزارهای آنها منجر شد.

دستاورد بزرگ آزادسازی تدمر

فرماندهی ارتش و نیروهای مسلح در این بیانیه آورده است اهمیت این دستاورد بزرگ در جایگاه استراتژیک شهر تدمر است که حلقه ارتباط و پیوند میان منطقه مرکزی،جنوبی، شرقی و شمالی سوریه و نیز به خاطر جایگاه تاریخی و گردشگری این شهر است که از قدیمی‌ترین تمدن‌های انسانی شناخته شده در تاریخ به شمار می‌رود.

آزادی تدمر ضربه‌ای سخت به تروریست‌ها بود

در این بیانیه تصریح شده است این دستاورد،‌ ضربه ویرانگر و قاطع به گروه تروریستی داعش به شمار می‌رود و سبب فروپاشی گسترده روحیه مزدورانش و آغازی برای نابودی آن است و تاکیدی بر این حقیقت است که ارتش شجاع ما با همکاری دوستان تنها نیروی فعال و موثر و قادر به مبارزه با تروریسم و ریشه‌کنی آن است.

آزادسازی دیرالزور و الرقه هموار شد

فرمانده ارتش و نیروهای مسلح سوریه تاکید کرد آزادسازی شهر تدمر تکیه‌گاه اصلی برای توسعه عملیات نظامی نیروهای مسلح سوریه علیه گروه تروریستی داعش در محورها و جهت‌های مختلف به ویژه دیرالزور و الرقه بوده و عرصه را بر تروریست‌های داعشی تنگ‌تر کرده و خطوط کمک رسانی به آنها در مناطق تحت سیطره‌شان را قطع کرده که در نهایت به نابودی کامل این گروه تروریستی منجر می‌شود.

تداوم عملیات علیه گروههای تروریستی

در این بیانیه تاکید شده است ارتش سوریه با همکاری گروه‌های دفاع مردمی و نیروی هوایی سوریه و جنگنده‌های روسی به عملیات خود علیه گروه‌های داعش و جبهه النصره و دیگر گروه‌های تروریستی ادامه خواهد داد.

فراخوان برای اتحاد

فرماندهی ارتش و نیروهای مسلح سوریه در پایان بیانیه خود بار دیگر از همه مردم این کشور خواسته است همگی در یک صف واحد در کنار نیروهای مسلح برای نابودی تروریسم و بازگرداندن امنیت و ثبات به جای جای وطن قرار گیرند.