سخنگوی کاخ کرملین ضمن ابراز نگرانی عمیق درباره تشدید تنش ها میان پیونگ یانگ و واشنگتن، لفاظی های اخیر میان دو طرف را احمقانه خواند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از رویترز، در پی افزایش تنش ها و لفاظی های دوجانبه میان کره شمالی و واشنگتن، سخنگوی کاخ کرملین از ادامه یافتن تنش های موجود میان دو طرف ابراز نگرانی کرد.

«دیمیتری پسکوف» گفت که کرملین به شدت از افزایش تنش در شبه جزیره کره که در نتیجه جنگ لفظی میان آمریکا و  کره شمالی به وجود آمده نگران است.

وی همچنین در گفتگو با خبرنگاران بار دیگر تاکید کرد که به عقیده مسکو راهی جز راه حل سیاسی و دیپلماتیک برای برطرف کردن تنش ها و مشکلات با کره شمالی وجود ندارد.

پسکوف ضمن احمقانه خواندن درگیری های لفظی و تهدید آمیز میان واشنگتن و پیونگ یانگ هشدار داد که ادامه چنین رفتاری از سوی دو طرف تنها منجر به تشدید مشکلات و تنش ها خواهد شد.

گفته می شود این هشدار مسکو در پی سخنان دو روز گذشته رهبران آمریکا و کره شمالی انجام شده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته در سخنانی تهدید آمیز گفت که کره شمالی را با خاک یکسان خواهد کرد. امروز نیز ترامپ در پیام توئیتری خود، «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی را «مردی دیوانه» خطاب کرد.

در پی این تهدیدات، رهبر کره شمالی نیز امروز اعلام کرد که احتمال دارد کشورش یک بمب هیدورژنی را به سمت اقیانوس آرام شلیک و آزمایش کند.