رئیس جبهه فرهنگی مقابله با تجاوز یمن در مصاحبه‌ای گفت که سیاستمداران یمنی باید در برابر نیرنگ‌های عربستان هوشیار باشند و هیچ امیدی وجود ندارد که ریاض به دنبال صلح در یمن باشد.

به گزارش پرس شیعه؛ ابتسام المتوکل رئیس جبهه فرهنگی مقابله با تجاوز درباره یک سال پایداری ملت یمن برابر تجاوز جنگنده‌های سعودی گفت‌وگو کرد.

زندگی در یمن با وجود حملات همچنان جاریست

وی در این مصاحبه گفت: کسانی که رویدادها در یمن را پیگیری می‌کنند به خوبی می‌دانندکه ملت یمن بر این تجاوزگری پیروز گردید. ملت یمن الگوی دیگری در برابر دشمنی به نمایش گذاشت که هیچگاه فکر نمی‌کرد ملت یمن درحالی که هیچگونه تسلیحات نوینی ندارد بتواند به پیروزی برسد این در حالی بود که تعدادی از مقامات یمنی که به آغوش عربستان گریختند به توطئه گری علیه این ملت پرداختند اما زندگی همچنان در یمن جاریست و مدارس همچنان دایر بوده و دانشگاه ها به فعالیت های خود ادامه می دهند و مردم به سرکارهایشان می روند.

مهمترین پیشرفت در عرصه نظامی مقابله با متجاوزان در مرزها بوده است

رئیس جبهه فرهنگی مقابله با تجاوز ادامه داد: هم اکنون همبستگی گسترده ای میان ملت یمن برای مقابله با عربستان وجود دارد. همچنین پیشرفت هایی در زمینه هوشیاری مردم و رسانه ها به وجود آمده است اما مهم ترین پیشرفت در عرصه نظامی و مقابله با متجاوزان به خصوص در مرزها بوده است همه این اتفاقات در طی سال گذشته روی داد که عربستان تلاش داشت ملت یمن را به زانو در آورد و آنها را خوار کند سعودی ها درصدد بودند تا ملت یمن را به سطحی برسانند که یا آواره باشند یا پناهنده شوند. عربستان در روزهای نخست تجاوز چادرهای اسکان گسترده‌ای را آماده کرده بود و گمان می‌کرد که مردم به زودی به سوی این چادرها سرازیر خواهند شد این در حالی است که با آغاز بحران یمن بسیاری از یمنی‌هایی که در خارج از کشور حضور داشتند به کشور بازگشتند و در مقابل، دشمن چه از لحاظ نظامی، چه از لحاظ اقتصادی و اخلاقی شکست خورد.

عربستان مدعی بود با عملیاتی کوتاه و سریع کنترل صنعا را در دست خواهد گرفت

المتوکل گفت: طی این مدت دروغ رسانه‌های وابسته به عربستان نیز فاش شد.رسانه ها در ابتدای آغاز حملات عربستان اعلام کردند که نیرو‌های ائتلاف به سر کردگی عربستان طی عملیاتی کوتاه و سریع به صنعا خواهند رسید اما شاهد آن هستیم که پس از یکسال هنوز هیچ دست آوردی نداشته اند. هرچه زمان بیشتر می گذرد دروغ رسانه‌های وابسته به عربستان بیشتر فاش می‌شود هر اندازه که ملت یمن استواری و پایداری کند به همان اندازه نیز عربستان را متحمل شکست و ناکامی می‌کند.

سیاستمداران فریب نیرنگ عربستان درباره صلح را نخورند

وی درباره آینده روند سیاسی در یمن گفت: روند صلح در یمن هیچگونه آینده ای در پی نخواهد داشت مگر آنکه پیروزی های ارتش یمن و کمیته های مردمی در سرزمین یمن و مناطق مرزی به سرانجام برسد. هیچ امیدی وجود ندارد که عربستان به دنبال صلح در یمن باشد چون اگر عربستان حامی ملت یمن بود از آنها در برابر گروه های تروریستی و داعش حمایت می‌کرد. اگر عربستان واقعا به دنبال صلح بود هرگز ما را گرفتار این کشتارهای روزانه نمی‌کرد من هیچ اعتمادی به صلح پیشنهادی عربستان ندارم و معتقدم این توطئه ای از توطئه های عربستان برای جلوگیری از ادامه پیروزی‌هاست.

سیاست مداران یمنی باید برای جلوگیری از افتادن در این نیرنگ‌ها هوشیار باشند و باید تمامی تمرکز خود را در میدان های نبرد قرار دهند چون همین موضوع است که می تواند در مذاکرات به عنوان اهرمی برای پیروزی به کار گرفته شود در واقع ما همان ابتدای حملات عربستان به دنبال بازگرداندن چارچوب سیاسی حاکم بر یمن بودیم هیچ چاره ای وجود ندارد که تمامی نیروهای ملی احساس وظیفه کنند در واقع یک خلاء کشنده‌ای در روند سیاسی یمن وجود دارد و باید به سمتی پیش برویم که شهروند یمنی این احساس را داشته باشد که دولتی در کشور وجود دارد و این موضوعی بود که متجاوزان برای رسیدن به آن به کارشکنی پرداختند.

وی در پایان گفت: عربستان طی یکسال هیچ دستاوردی در عرصه نظامی به دست نیاورد و حتی در مسیر مذاکرات هیچ موفقیتی نداشته است این در حالی بود که بسیار تلاش کرد که خود را کشوری نشان دهد که حامی ملت یمن است.