رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با انتقاد از عملکرد مسئولان در قبال اجرایی نشدن طرح قانون امربه‌معروف و نهی از منکر گفت: قانون حمایت از امربه‌معروف و نهی از منکر تصویب شود.

به گزارش پرس شیعه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید رضا تقوی در نشست ائمه جمعه استان سمنان با اشاره به اهمیت اجرای فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر اظهار داشت: همان‌طور که هنگام نماز هر کاری را ترک می‌کنیم، باید جهت برپایی امربه‌معروف و نهی از منکر هم به همین میزان اهمیت و ارزش قائل باشیم.

وی تصریح کرد: اهمیت جایگاه ویژه امربه‌معروف و نهی از منکر در روایات و سفارش‌های معصومین بسیار زیاده است و این باید موردتوجه قرار گیرد، آثار سایر احکام الهی در پرتو اجرا قانون امربه‌معروف و نهی از منکر تحقق می‌یابد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با انتقاد از عملکرد دولت‌ها در خصوص اجرایی نشدن قانون امربه‌معروف و نهی از منکر افزود: برخی مسئولان از اجرایی شدن قانون امربه‌معروف و نهی از منکر هراس دارند و این طرح در دولت فعلی و دولت‌های سابق بی‌نتیجه مانده است.

تقوی بابیان اینکه متأسفانه این قانون در جامعه مهجور واقع‌شده است خاطرنشان کرد: نباید بگذاریم در نظام جمهوری اسلامی قانونی از شرع اسلام بی‌نتیجه و بی‌تدبیر بماند، عده‌ای از مسئولان و مردم نیز در قبال اجرایی شدن این طرح تلاش کرند اما تلاشش بی‌نتیجه ماند.

وی بابیان اینکه قانون امربه‌معروف و نهی از منکر حامی مسئولان در دستگاه‌های اجرایی است افزود: این قانون کمک به همه مدیران است و قرار نیست همه ساختارها را با این قانون بشکنیم و حیثیت‌ها را از بین ببریم و ازاین‌جهت مسئولان نباید وحشت و تردیدی داشته باشند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور بابیان اینکه یکی از وظایف ستاد احیای امربه‌معروف و نهی از منکر مردمی کردن این فریضه واجب الهی است بیان کرد: آنچه حائز اهمیت است ابعاد مردمی این قانون بوده و باید این فریضه مردمی‌تر شود، بسیاری از مردم امربه‌معروف و نهی از منکر را همچون فریضه نماز واجب نمی‌دانند، درصورتی‌که وجوب فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر کمتر از سایر احکام نیست.