بر اساس گزارش ها از ولایت ارزگان در مرکز افغانستان، درگیری شدیدی میان نیروهای امنیتی و مخالفان مسلح در شهرهای چارچینو و دهراود این ولایت جریان دارد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری «بُخدی»، گفته می شود گروه طالبان به پاسگاههای امنیتی پلیس در نواحی دو شهر چارچینو و دهراود حمله بردند و تا کنون ۱۲ پاسگاه امنیتی در شهرهای مذکور به تصرف گروه طالبان درآمده است.

«ولی داد» فرمانده امنیتی شهر چارچینو به رسانه ها گفته است: در نتیجه درگیری بین طالبان و نیروهای پلیس افغانستان تا کنون ۷ نیروی پلیس و ۹ تن از اعضای طالبان کشته شده اند.

در همین حال «محمد ظاهر نادری» عضو شورای ولایتی ارزگان گفت: درگیری شدید میان نیروهای امنیتی افغانستان و طالبان در شهرهای چارچینو و دهراود این ولایت ادامه دارد.

نادری در ادامه افزود: در نتیجه این درگیری ها به نیروهای امنیتی و گروه طالبان تلفاتی وارد شده اما به گفته وی تاکنون آمار دقیقی از کشته و زخمی شدگان از محل گزارش نشده است.

وی در ادامه تصریح کرد: در نتیجه درگیری شدید میان نیروهای امنیتی و طالبان حدود ۳ هزار خانواده در این مناطق بی خانمان شده اند.

نادری در ادامه اظهار داشت: ۲ هزار خانواده در نواحی شهر دهراود و نیز حدود یک هزار خانواده در نواحی شهر چارچینو این ولایت بی خانمان و به مرکز ولایت ارزگان و شهرهای اطرف پناه برده اند.

وی همچنین برای خانواده های آواره و بی سرپناه تقاضای کمک کرده است اما تاکنون کمکی برای آنان ارسال نشده است.

محمد ظاهر نادری از مقام های محلی و امنیتی ولایت ارزگان انتقاد کرد و گفت: میان فرماندهان امنیتی، والی و مقام های محلی این ولایت هیچ هماهنگی برای مقابله با گروه طالبان وجود ندارد. عدم هماهنگی در رهبری نهادها باعث ضعف نیروهای ارتش و پلیس افغانستان در برابر گروه طالبان شده است.

این عضو شورای ولایتی ارزگان گفت: از دولت مرکزی افغانستان تقاضای ارسال نیرو و سلاح بیشتر برای مقابله با مخالفان را کرده ایم اما با وجود وعده از سوی دولت مرکزی تاکنون اقدامی عملی صورت نگرفته است.

وی از دولت مرکزی خواست که هر چه زودتر نیروهای کمکی بیشتری را به این شهرها اعزام کند تا از شکست و تلفات نیروهای امنیتی افغانستان جلوگیری شود.