حمله هوایی جنگنده های سعودی به خانه ای در استان مرزی صعده دست کم ۵ کشته بر جای گذاشت که تعدادی از قربانیان این حمله را کودکان و زنان یمنی تشکیل می دهند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «المسیره»، روز جمعه (دیروز) جنگنده های عربستان یک خانه را در شهر «شدا» در استان مرزی صعده در یمن هدف قرار دادند.

بر اساس گزارش های رسانه ای در این حمله چندین کودک و یک زن و ۲ مرد کشته و دو شهروند یمنی دیگر زخمی شدند، روز شنبه شبکه خبری المسیره گزارش داد که یکی از مجروحان این حمله جان خود را از دست داده و شمار قربانیان این حمله به ۵ نفر افزایش پیدا کرده است.

این در حالی است که جنگنده های عربستان در قالب ائتلاف عربی برای حمله به یمن طی چند روز گذشته خانه های غیرنظامیان یمنی را در استان صعده و شهر «الحشوه» هدف قرار داده بودند که منجر به کشته شدن ۳ تن از جمله یک زن و زخمی شدن ۶ تن دیگر شده بود.

در ادامه حملات نظامیان سعودی به مردم یمن گزارش های رسانه ای حاکی است که عربستان در حملات خود به تعز از بمب های فسفوری که جزء جنگ افزارهای ممنوعه به شمار می رود استفاده کرده است. شبکه خبری المسیره گزارش داد که این بمب ها اخیرا در شهر «موزع» در استان تعز مورد استفاده قرار گرفته و هنوز از شمار تلفات این حملات گزارشی منتشر نشده است.