طرفداران رئیس جمهوری ترکیه در آمریکا حین سخنرانی اردوغان به منتقدان وی حمله کردند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از لس آنجلس تایمز، طرفداران رئیس جمهوری ترکیه در آمریکا حین سخنرانی اردوغان به منتقدان او حمله کردند و در این بین دست‌کم یکی از منتقدان مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

این برای دومین بار است که منتقدان اردوغان در آمریکا از سوی هواداران وی مورد ضرب و شتم قرار می گیرند. در ماه می نیز چنین حادثه ای رخ داده بود که منجر به بروز تنش هایی میان واشنگتن و آنکارا گردید.

دیروز جمعه (۲۲ سپتامبر / ۳۱ شهریور) ویدیوهایی در اینترنت منتشر شد که نشان می‌دهند هنگام سخنرانی رجب طیب اردوغان در آمریکا یکی از منتقدان او توسط افرادی که لباس سیاه به تن دارند به زور از سالن خارج شده و مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد.

بر اساس این تصاویر هنگام سخنرانی رئیس جمهوری ترکیه در نشست یک انجمن پشتیبان روابط اقتصادی میان ترکیه و آمریکا، چند نفر پلاکارد به‌دست از اردوغان انتقاد کرد ‌و او را تروریست و دیکتاتور خوانده‌اند.

در این رابطه کنت راث (Kenneth Roth)، مدیر اجرایی سازمان دیده‌بان حقوق بشر توئیتی منتشر کرده است. او می‌نویسد: «محافظان اردوغان به حدی به کتک‌زدن معترضان عادت کرده‌اند که نمی‌توانند در آمریکا هم از عادت خود دست بردارند».

از ویدیوها نمی‌توان تشخیص داد که طرفداران اردوغان که دست به خشونت علیه منتقدان زده‌اند، به راستی محافظان رئیس جمهور باشند. اما وبسایت پچ (patch.com) نوشته است که در این رابطه با مسئولان هتلی که سخنرانی در آن ایراد شده گفتگو کرده‌ و به این نتیجه رسیده‌است که افراد سیاه‌پوش «مردان اردوغان» هستند.

رئیس جمهوری ترکیه سخنرانی خود را قطع کرده و خطاب به طرفدارانش گفته است: «دوستان، نگذارید که این جلسه قربانی چند تروریست شود».