مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: در هفته دوم سال ۹۵، ۳ وقف جدید توسط دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین ثبت شد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی نوروزی اظهار داشت: با توجه به اینکه وقف صدقه جاری بوده و جز باورهای دینی و مورد تأکید ائمه معصومین است باید تلاش شود فرهنگ وقف در بین همه اقشار جامعه رواج پیدا کند و با سرعت بیشتری توسعه یابد.

وی عنوان کرد: در هفته دوم سال ۹۵، ۳وقف توسط دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین در منطقه نیارک استان قزوین ثبت شد که دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین متولی این موقوفات است.

نوروزی افزود: این ۳ وقف در روستای نیارک در زمینی بالغ بر ۱۰ هکتار با هدف خیرات و مبرات و برپایی مراسم عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع) انجام شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین تصریح کرد: با توجه به اینکه عمل وقف مورد سفارش ائمه معصومین بوده باید تلاش شود افراد جامعه بخشی از دارائی و اموال خود را با هدف خیرات و میراث وقف کنند که در همین راستا این ۳ وقف جدید توسط دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین با هدف امور خیریه وقف شده که با پرپایی تکیه‌های مراسم حضرت سیدالشهدا، شعائر اسلامی در جامعه ترویج پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: اعتبار زمین‌های وقف شده در روستای نیارک بالغ بر ۸۰۰ میلیون ریال است.