وزارت دفاع روسیه ادعای ترکیه مبنی بر نقض حریم هوایی کشورش توسط یک فروند شکاری بمب افکن سوخو- ۳۴ روسی را رد کرد.

به گزارش پرس شیعه، به نقل از وب سایت اطلاع رسانی وزارت دفاع روسیه،” ژنرال ایگور کوناشنکوف،” سخنگوی وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه‌ای ادعای ترکیه مبنی بر ورود یک فروند شکاری بمب افکن سوخو-۳۴ نیروی هوایی روسیه از سوریه به حریم هوایی ترکیه را بی اساس و تبلیغات صرف خواند.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه خاطرنشان کرد سامانه‌های پدافند هوایی روسیه در سوریه و ایستگاه ردیابی هوایی (رادار) روسیه، نقض حریم هوایی ترکیه توسط هواپیمای نظامی روسی را ثبت نکرده‌اند.

وی افزود: علاوه بر آن، آنطور که وزارت خارجه ترکیه ادعا کرده با خلبان هواپیمای روسی هیچگونه تماسی صورت نگرفته است.

وزارت خارجه ترکیه ساعاتی قبل در اعتراض به نقض حریم هوایی این کشور توسط جنگنده روسی، سفیر روسیه در آنکارا را احضار کرد.

ارتش ترکیه حدود دو ماه پیش یک فروند جنگنده سوخو ۲۴ روسی را در نزدیکی مرز این کشور با سوریه در پی آنچه که نقض حریم هوایی کشورش توسط جنگنده‌های روسیه خواند، سرنگون کرد.

در پی این حادثه روابط دو کشور روسیه و ترکیه تیره شده و روسیه تحریم‌هایی در زمینه‌های اقتصادی، تجاری، علمی و گردشگری علیه ترکیه را به اجرا گذاشت.

در همین حال به گزارش برخی رسانه‌های روسی، “رجب طیب اردوغان،” رئیس جمهوری ترکیه خواستار دیدار با “ولادیمیر پوتین،” همتای روسی خود شد.

در این گزارش‌ها آمده است اردوغان در فرودگاه آنکارا قبل از ترک ترکیه به مقصد کشورهای آمریکای لاتین، گفت که علاقمند به دیدار با پوتین است.

روسیه از روز سی ام ماه سپتامبر سال گذشته در بازه زمانی بیش از ۴ ماه به درخواست دولت سوریه به بمباران هوایی مراکز تروریست‌ها به ویژه داعش می پردازد.

روسیه همچنین با بمباران کامیون‌های نفتکش حامل نفت داعش به ترکیه ، خسارات سنگینی به این گروه تروریستی وارد کرده و این امر موجب کاهش قاچاق نفت ارزان قیمت به ترکیه شده است.