در گزارشی که توسط پلیس نیودهلی در هندوستان منتشر شد آمده است که بسیاری از گروه‌های مسلمان این کشور خواستار ممنوعیت فعالیت سازمان‌های وهابی هستند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از newindianexpress.com، در گزارشی که توسط پلیس نیودهلی در هندوستان منتشر شد آمده است که بسیاری از گروه‌های مسلمان این کشور خواستار ممنوعیت فعالیت سازمان‌های وهابی هستند که به گفته آن‌ها در سال‌های اخیر حضور رو به رشدی در هند خصوصا در استان‌های کرالا، آندرا پرادش و راجستان داشته‌اند. این خواسته با وجودی به پلیس ارجاع شده که سازمان‌های امنیتی هند مدعی نظارت بر گروه‌های وهابی در این کشور می‌باشند.

هفته گذشته، شاخه ویژه پلیس دهلی گزارشی منتشر کرد مبنی بر اینکه اهل تسنن هند با انتقاد از ترویج وهابیت در این کشور از آلوک کومار ورما کمیسر پلیس خواستار ممنوعیت فعالیت این گروه شده‌اند. گروه‌های اسلامی این کشور مانند سازمان «تنظیم علمای اسلام در هند» معتقدند که عناصر وهابیت با دریافت پول نفت از کشور‌هایی چون عربستان سعودی و قطر، در رادیکال کردن و ترویج افراط‌گرایی در مردم نقش دارند.

عناصر وهابیت ایدئولوژی اسلامی ندارند

در این گزارش همچنین آمده است که گروه‌های معتدل اسلامی در این کشور آشکارا به انتقاد از سازمان‌های وهابی پرداخته و رهبران گروه‌هایی چون «اهل سنت والجماعت در نادو تامیل» گفته‌اند که عناصر وهابیت ایدئولوژی اسلامی ندارند و به اختلاف میان مردم با ادیان و مذاهب مختلف دامن می‌زنند. به همین علت گروه‌های اهل تسنن این کشور از دولت مرکزی هند خواستار ممنوعیت ترویج وهابیت در این کشور هستند. آن‌ها همچنین خواستار حذف عناصر وهابی از انجمن‌های وقف شده‌اند.

رهبران سازمان‌ها همچنین اعلام کرده‌اند که بسیاری از مدارس اسلامی و مراکزی که توسط دولت مرکزی ممنوع فعالیت شده‌اند متعلق به وهابیون هستند.