یکی از علمای عراق با اشاره به نقش مرجعیت در این کشور گفت: مراجع تقلید بر رخدادهای مختلف کشور نظارت می کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید محمد تقی مدرسی، از علمای عراق امروز طی نشستی مردمی که در دفترش در کربلا برگزار شد، عراق را متعلق به همه مردم این کشور دانست و گفت: حکومت فقط از آن دولتمردان نیست، بلکه کشوری دارای ثروت های فراوان است که به همه مردم تعلق دارد.

وی سیاستمداران و مسؤولان عراقی را به استفاده از خرد، اندیشه و عقل سفارش کرد و اظهار داشت: اگر مسؤولان مطابق با عقل و حکمت فعالیت نکنند آینده سخت و دشواری را درپیش خواهند داشت.

وی ادامه داد: مراجع تقلید و علما در حوزه‎های علمیه به خوبی و با دقت وضعیت عراق را مورد بررسی قرار می دهند و از دور مراقب آینده این کشور هستند.

آیت الله مدرسی تاکید کرد: مراجع تقلید همانگونه که برای مهار جریان تروریستی و تکفیری داعش فتوای جهاد کفایی صادر کردند در زمان مناسب در مسائل عراق وارد خواهند شد.

وی در بخش دیگر سخنان خود به بررسی اوضاع سوریه پرداخت و گفت: نشست ژنو برای پایان جنگ در سوریه خیلی دیر هنگام برگزار شد. چرا طرف‎های مختلف بحران در سوریه قبل از کشته شدن هزاران نفر در این کشور به فکر پایان درگیری نبودند؟

وی با اشاره به درخواست نماینده سازمان ملل متحد در یمن برای توقف جنگ در این کشور خاطرنشان کرد: مناطق بسیاری از یمن تحت نفوذ جریان تروریستی القاعده است.

آیت الله مدرسی تصریح کرد: سازمان ملل پس از کشته شدن هزاران نفر از مردم مظلوم یمن و تخریب اماکن و منازل آنان و گذشت یک سال از جنگ به فکر صلح و پایان جنگ در این کشور افتاده است.