رئیس‌جمهوری سوریه آزادسازی شهر تاریخی تدمر را از دست گروه تروریستی داعش را دستاوردی مهم و گواه اثربخشی راهبرد ارتش سوریه و هم‌پیمانانش در نبرد علیه تروریسم توصیف کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بشار اسد در دیدار امروز یکشنبه خود با هیئتی فرانسوی متشکل از شماری از نمایندگان پارلمانی، فرهنگیان، پژوهشگران و اصحاب رسانه در دمشق گفت: این سفر همزمان با آزادسازی امروز شهر تاریخی تدمر است که دستاوردی مهم و گواه دیگری بر اثربخشی راهبرد ارتش سوریه و هم‌پیمانانش در جنگ علیه تروریسم در مقابل جدی نبودن ائتلاف تحت رهبری آمریکا متشکل از بیش از ۶۰ کشور جهان در مبارزه با تروریسم به شمار می‌رود چراکه این ائتلاف از زمان تأسیس خود در یک سال و نیم پیش کار اندکی کرده است.

وی افزود: سفر هیئت‌های پارلمانی به سوریه و آگاهی آنها از واقعیت اوضاع در مناطق و شهرهای مختلف این کشور می‌تواند به‌طور مؤثر به اصلاح سیاست‌های اشتباه و مفاهیم ناکافی دولت‌های برخی کشورها از جمله فرانسه درقبال رویدادهای سوریه کمک کند؛ سیاست‌هایی که تنها به ایجاد چتری حمایتی برای تروریستها محدود نشده بلکه همچنین در مسیر اعمال تحریم‌های اقتصادی ظالمانه حرکت کرده است. این تحریم‌ها اثری منفی بر ارکان اساسی زندگی ملت سوریه گذاشته است.

از سوی دیگر، اعضای هیئت فرانسوی نیز همبستگی خود را با ملت سوریه ابراز داشته تأکید کردند که به تلاش خود برای کاستن از رنج و مشقت سوری‌ها و برداشته شدن محاصره اقتصادی تحمیلی علیه سوریه ادامه خواهند داد.

اعضای این هیئت همچنین ابراز امیدواری کردند که ثبات و صلح در نزدیکترین زمان ممکن به سوریه بازگردد. آنها همچنین بر اهمیت حفاظت از تنوع فرهنگی و تمدنی این کشور تأکید کردند.

در این دیدار اوضاع سوریه بررسی شد و بشار اسد اعضای این هیئت را نیز از آخرین تحولات در سطح سیاسی و میدانی آگاه کرد.