وزیر خارجه کره شمالی اعلام کرد: پیونگ یانگ در راستای دفاع از خود و بر اساس منشور سازمان ملل حق سرنگونی جنگنده های آمریکائی حتی آنهایی که در حریم هوائی ما نیستند را نیز دارد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از بلومبرگ، وزیر خارجه کره شمالی امروز در اظهاراتی اعلام کرد: ترامپ علیه ما اعلام جنگ کرده است.

«ری یونگ-هو» (Ri Yong-ho) وزیر خارجه کره شمالی امروز در یک کنفرانسی خبری در نیویورک به تشریح مواضع پیونگ یانگ در قبال تهدیدات مکرر آمریکا علیه این کشور پرداخت.

به گزارش گاردین، وزیر خارجه کره شمالی در این باره اعلام کرد: پیونگ یانگ در راستای دفاع از خود و بر اساس منشور سازمان ملل حق سرنگونی جنگنده های آمریکائی حتی آنهایی که در حریم هوائی ما نیستند را نیز دارد.

«ری یونگ-هو» در ادامه تصریح کرد: ترامپ هفته گذشته علیه ما اعلام جنگ کرده است. اظهارات او مشخصاً اعلام جنگ بود.

وی تأکید کرد: با توجه به تهدید ترامپ، همه گزینه ها برای کره شمالی بر میز قرار دارد.

لازم به ذکر است، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود در هفتاد و دومین مجمع عمومی سازمان ملل تهدید کرده بود که «کره شمالی را به طور کلّی ویران خواهد کرد».

این در حالیست که «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در اظهاراتی در ۲۴ سپتامبر سال جاری میلادی اعلام کرد از آنجائیکه ترامپ از دسترسی کره شمالی به تسلیحات هسته ای اطمینان دارد، هرگز به این کشور حمله نمی کند.