نشست‌های موضوعی گفتمان منشور معنوی انقلاب اسلامی در ادامه طرح هم عهدی با شهدا، و به مناسبت هفته دفاع مقدس از سوی فرهنگسرای خاتم(ص) برگزار می‌شود.

به گزارش پرس شیعه، هدف از این برنامه‌، انتقال و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جوان، توجه به مضامین وصیت نامه شهدا در قالب بازخوانی آنهاست و شهروندان ضمن هم‌عهد شدن با شهدا، طبق فرموده مقام معظم رهبری که «وصیت امام(ره) و شهدا منشور معنوی انقلاب اسلامی است» با محتوای این وصیت نامه ها آشنا می شوند.

بر اساس این گزارش نخستین نشست گفتمان منشور معنوی انقلاب اسلامی در قالب برنامه دوشنبه های قرآنی روز دو شنبه  ۳ مهر ماه ساعت ۲۰در  مسجد امام حسن مجتبی (ع) منطقه برگزار و در آن هم چنین از خانواده شهید عابدی تجلیل خواهد شد. هم چنین در دومین نشست از این برنامه که ساعت۱۰ روز سه  شنبه ۴ مهر ماه در کوچه شهید علی معبودی منطقه ۱۸ برگزار می شود از خانواده شهیدان مصطفی فرجی ، حسین کاووسی  و علی معبودی تجلیل خواهد شد. سومین نشست نیز روز چهارشنبه شنبه ۵ مهر ماه ساعت۱۱ در مسجد امام حسن عسگری(ع) منطقه برگزار و از خانواده شهید صادق علیخانی تجلیل می شود.

این گزارش می افزاید: در این گفتمان که در قالب سلسله نشست‌های موضوعی با حضور علاقه‌مندان، ثبت‌نام کنندگان و خانواده معظم شهدا برگزار می‌شود، علاوه بر توزیع و انتشار وصیت‌نامه شهیدان انقلاب و دفاع مقدس، مخاطبان وصیت شهدا را بازخوانی می‌کنند و همراه با مباحث کارشناسی و سخنرانی‌های مرتبط، با اندیشه شهدا و آرمان‌های انقلاب اسلامی آشنا می‌شوند.