مدیر عامل شرکت پست گفت:‌ تلاش می کنیم ۱۹۳ به تلفن خدمت برای مردم تبدیل شود و برای گسترش و تنوع خدمات، ‌ با اصناف درحال مذاکره هستیم.

به گزارش پرس شیعه؛ حسین مهری گفت:‌ با استفاده از ۱۹۳، خدمات ویژه شهروندی از هر جای کشور چه با تلفن ثابت و چه با تلفن همراه انجام می شود که از جمله آنها خدمات پستی، خدمات پیکی، تامین بلیط اتوبوس و هواپیما، تامین غذای گرم و غیره انجام می شود که این خدمات به تدریج در حال گسترش است.

وی با بیان اینکه ابتدا این طرح در سه استان آغاز به کار کرد، افزود: این طرح در تمامی استان ها ارائه خدمت می کند.

مدیر عامل شرکت پست ادامه داد: به منظور گسترش خدمات ۱۹۳، با صنف پخش کتاب، تعمیرکارهای لوازم برقی و الکترونیکی و غیره در حال مذاکره هستیم و در سال ۹۵ این خدمات افزایش می یابد.

مهری اضهار داشت:‌ درسال گذشته‌ ۹ سرویس توسط شرکت پست ارائه شد که از جمله آنها سرویس پست پخش، سامانه خرید و فروش اینترنتی من و پست، سرویس خدمات ویژه شهروندی(خوش)، تمبر فاخر طلا و نقره، تجارت الکترونیک بین المللی (بدون مرز) یاتا، پست مستقیم الکترونیکی (EDM)، پست ترکیبی، سرویس پست رسانه و سرویس پست لجستیک است.

وی در پاسخ به سوالی درباره وضعیت پست لجستیک در استان ها گفت: این سرویس نیازمند زیرساخت های بیشتر همچون انبار، نرم افزار هوشمند، زیرساختهای حمل و نقلی، ‌ بالابر و غیره است که به تدریج در حال فراهم کردن این امکانات در استان ها و شهرستان ها هستیم.

مدیر عامل شرکت پست صندوق های هوشمند پستی را چند منظوره عنوان کرد و گفت: این صندوق ها به گونه ای طرحی شده است که در زمانی که مرسوله در داخل آن انداخته می شود و همچنین در موقع تخلیه به صورت هوشمند اطلاع رسانی می شود.

مهری عنوان کرد: همچنین با نصب صندوق پستی هوشمند معابر تمامی امورات مالی و بانکی بجز گرفتن پول نقد از طریق آن انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: به دنبال آن هستیم که تمبرهای دو بعدی و الکترونیکی را از طریق کشلس چاپ و در اختیار مشتریان قرار دهیم.

مدیر عامل شرکت پست با بیان اینکه تا پایان سال ۹۴ حدود ۵۰ صندوق هوشمند درخیابان ها، نصب شده است، ‌ افزود: برای توسعه این صندوق ها نیازمند مشارکت بخش خصوصی هستیم و برای سال آینده پیش بینی می شود این صندوق ها را توسعه دهیم.

مهری به توسعه پست مالی با پست بانک و توافق با یکی از بیمه ها اشاره کرد و گفت: با توجه به اجرایی شدن برجام و باز شدن سوئیفت، امیدواریم در کسب و کار و تجارت الکترونیک رونق داشته باشیم.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص چگونگی اطلاع رسانی این سرویس ها به مردم گفت: نیازمند اطلاع رسانی قوی تر و تغییر شیوه های اطلاع رسانی هستیم.

مدیر عامل شرکت پست به موضوع امانات پستی اشاره کرد و افزود: جهت گیری های پست مالی دنیا به سمت کالا و خدمات است و پست نامه ها در حال کاهش هستند.

مهری با بیان اینکه اصلاح رویه ها، تقویت زیرساخت و اصلاح قیمت ها در دستورکار قراردارد افزود: ماه بهمن ۳۲ درصد رشد ترافیک امانات پستی داشته ایم که در نوع خود بی سابقه بوده است.