مجمع جهانی مستضعفین، مرکز جهانی حمایت از حقوق بشر و پژوهشگاه مطالعات جهان در خصوص تشییع پیکر مطهر شهید حججی بیانیه ای مشترک صادر کردند.

به گزارش پرس شیعه،  مجمع جهانی مستضعفین، مرکز جهانی حمایت از حقوق بشر و پژوهشگاه مطالعات جهان به مناسبت تشییع پیکر مطهر شهید حججی بیانیه مشترکی صادر کردند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا  بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ(سوره مبارکه آل عمران آیه ۱۶۹)

این روزها، روزهای مقدسی در تاریخ ایران اسلامی خواهد بود . روزهایی که پیکر مطهر شهیدی والا مقام در میهن عزیزمان تشییع می گردد. شهیدی که عزم و اراده اش مرزهای ملی را درنوردید و و بینش او، وی را در داخل سرزمینش محدود نکرد. بلکه صدها کیلومتر آنطرف تر به دفاع از حریم حرم  عقیله بنی هاشم ، زینب کبری(س) برخواست. او شهیدی بود که عاشقانه و بی آنکه کسی او را به این کار وادارد ، پای در رکاب نهاد و به جهاد با دشمنان انسانیت و اسلام راستین پرداخت. شهیدی که بین اخلاق و شجاعت و عرفان و تعبد جمع کرده بود. او از همه تعلقات دنیوی دل کند تا رضایت آن معبود جانانه را بدست آورد. شهید حججی که حجت خدا را بر ما تمام کرد، با بصیرتی نافذ و با اطلاع از مخاطرات این راه، قدم در میدان گذاشت تا ثابت کند که برخلاف تبلیغات مسموم مزدوران غرب، تصمیم مردانه اش نه از سر احساسات که با انتخاب دقیق و آگاهانه بوده است . تا مصداق این آیه شریفه باشد که قُل هذِهِ سَبیلی أَدعو إِلَی اللَّهِ عَلی بَصیرَهٍ أَنا وَمَنِ اتَّبَعَنی وَسُبحانَ اللَّهِ وَما أَنا مِنَ المُشرِکینَ “(سوره مبارکه یوسف آیه ۱۰۸) و این همان راه رسول اکرم(ص) است که منحصرا با دادن بینش و آگاهی  مردم را با چشم باز بسوی خدا دعوت می نمود و پیروان خویش را هم  به تبعیت از همین شیوه دعوت می کرد.

شهید حججی را می توان به صفات پسندیده بسیاری متصف کرد اما صفت “صف شکن” بیش از سایر صفات برازنده اوست. زیرا او با شهادت حسین گونه خود به مولایش ابا عبدالله(ع) اقتدا کرد و مسیر سرخ حسینی را به روی دیگر جوانان عاشق شهادت گشود. شهید حججی به مانند سرور و سالار شهیدان، سر از تنش جدا شد و قاتلان جنایت پیشه ، بند از بند پیکر پاکش گسستند. تنها یک تفاوت بین شهادت او و مولایش وجود دارد که آنهم مظلومیت و غریبی حسین(ع) و اهل بیت او در میان مردم روزگار خود بود ، حال آنکه این شهید عزیز قهرمان جاودانه ملت بزرگ ایران خواهد بود و خانواده اش جز تکریم و تعظیم چیزی از مردم شهید پرور ایران نخواهند دید. ملتی که هر کجای عالم صدای مظلومان را بشنوند بی درنگ و بی هیچ چشم داشتی به یاری آنها می شتابند و  با خدای خود عهد بسته اند که هیچگاه دست از حمایت مستضعفین عالم بر ندارند. روی سخن ما خطابش به این ملت شهید پرور نیست چه آنکه آنان وظیفه خویش را به نیکی می دانند و رسم شکر و قدرشناسی از قهرمانانشان را به خوبی می دانند. بلکه روی سخن به مجامع بین المللی حقوق بشر است که با استفاده ابزاری از حقـوق بشر هر کجا که منافع شان به خطر بیفتد ، به جوش و خـروش می افتند و نعـره ها می کشند و آن جایی که حمایت از حقوق مستضعفان با اغراضشان تباین داشته باشد، چشم بر جنایات  مزدوران دنیای غرب می بندند که سر بریدن های تروریست های تکفیری و دیگر جنایاتشان در سوریه و قتل عام مسلمانان میانمار از جمله مصادیق آن است.

مجمع جهانی مستضعفین، مرکز جهانی حمایت از حقوق بشر و پژوهشگاه مطالعات جهان؛ ضمن دعوت از عموم مردم شریف ایران برای حضور گسترده در آیین تشییع این شهید عزیز ، اعلام می دارد که بسیجیان دلاور این مرز و بوم با حضور خود در این مراسم روحانی، بر ادامه راه شهید محسن حججی و سایر شهدا تاکید خواهند کرد و از دستگاه دیپلماسی رسمی کشور می خواهد این گروه تروریستی و پشتیبانان منطقه ای و بین المللی آنان را در سازمان های بین المللی رسوا سازد و پرونده آنها را در دادگاه های بین المللی مطرح و پیگیری نماید  تا به سـزای اعمالشان برسانـد. همچنین از دستگاه قضـایی کشور به عنـوان مـدعی العمـوم مسلمانان جهـان می خواهد که پرونده گروه تروریستی و آدم کش داعش و حامیان منطقـه ای و بین المللی آنان را در محاکم بین المللی و سازمان های حقوق بشری مطرح نماید تا همانند آدم کشان در بوسنی و هرزه گوین به سزای اعمالشان برساند.

والسلام علیکم و رحمه ا… و برکاته