رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا خواستار ماندن آمریکا در توافق هسته‌ای با ایران شد.

به گزارش پرس شیعه، جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا امروز (سه‌شنبه) خواستار ماندن آمریکا در توافق هسته‌ای با ایران شد و اظهار داشت: پایبند ماندن ما به توافقاتی که آنها را امضا کرده‌ایم، بر تمایل سایر طرف‌ها برای امضای توافق با ما اثرگذار خواهد بود.

وی با بیان اینکه خروج از توافق هسته‌ای می‌تواند بر مذاکرات احتمالی ما با کره شمالی اثرگذار باشد، افزود: جامعه اطلاعاتی آمریکا معتقد است که ایران به برجام پایبند بوده است و آمریکا باید بر سایر موضوعات با این کشور متمرکز باشد.

رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا درباره تنش‌های میان شناورهای ایرانی و آمریکایی در خلیج فارس نیز عنوان کرد: قواعد تعامل ما با ایران در خلیج فارس در هشت ماه گذشته تغییری نکرده است.

دانفورد در ادامه درباره کره شمالی گفت: واشنگتن باید فرضش را بر این قرار دهد که کره شمالی از توانمندی حمله به آمریکا با موشک برخوردار است. ما هنوز نشانه‌هایی از تغییر وضعیت نظامی کره شمالی مشاهده نکرده ایم. ارزیابی من این است که توان هسته‌ای کره شمالی، در وهله اول با بقای حکومت این کشور مرتبط است.

وی با بیان اینکه ایران سرعت فعالیت‌های خود در سوریه و یمن را افزایش داده است، مدعی شد که ایران پس از برجام، فعالیت‌های مخرب خود در منطقه را افزایش داده است.

رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا همچنین چین را تهدیدی برای آمریکا دانست و تصریح کرد: چین تا سال ۲۰۲۵، بزرگترین تهدید علیه آمریکا خواهد بود.