سخنگوی گردان‌های حزب‎الله عراق اعلام کرد که رئیس اقلیم کردستان با طرح جدایی‎طلبانه خود به عراق خیانت کرده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از المیادین، «جعفر الحسینی» سخنگوی گردان های حزب الله عراق اعلام کرد که مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق با سناریوی جدایی طلبانه خود خائن بشمار می رود و این گردان ها کاملا همچون داعش با وی برخورد خواهند کرد.

وی با بیان اینکه گردان های حزب الله در تمام جغرافیای عراق از جمله اقلیم کردستان حضور دارند تاکید کرد که برپایی دولت کردستان خواسته کردها نیست بلکه خواب خانواده مسعود بارزانی است.

الحسینی با متهم کردن بارزانی به خیانت و دیکتاتوری علیه کردها، افزود که وی مخالفان خود در داخل و خارج پارلمان کردستان را سرکوب می کند.

سخنگوی گردان‎های حزب الله عراق تاکید کرد که بارزانی از قدرت نظامی خود برای سیطره بر کرکوک و دیگر مناطق عراق استفاده کرده است. وی از ورود داعش به عراق استفاده و در سناریوی این گروه تروریستی همکاری کرد.

الحسینی همچنین افزود: بغداد و احزاب عراقی امیتازات زیادی به مقامات اربیل دادند. بارزانی نفت را به صورت غیرقانونی می فروشد و تمام اقدامات وی در داخل اقلیم مشکوک است.

وی با بیان اینکه مقامات اربیل ابزار آمریکا در عراق و منطقه هستند خاطرنشان کرد که بغداد هیچ گونه نظارت و کنترلی بر فرودگاه ها و گذرگاه های مرزی ندارد.

سخنگوی گردان های حزب الله عراق تصریح کرد: آمریکایی ها و دشمن صهیونیستی در پشت پرده طرح جدایی اقلیم کردستان قرار دارند. مواضع حقیقی آمریکا هنگامی مشخص می شود که بغداد برای مقابله با خطر تقسیم گام های جدی بر می دارد.