مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور با بیان اینکه دستاوردهای سفر روحانی به پاکستان تحت‌الشعاع تبلیغات شبکه‌های سعودی-صهیونی قرار گرفته است، گفت: آثار امنیتی این سفر در کوتاه‌مدت و آثار اقتصادی آن در میان‌مدت ظاهر می‌شود.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، حسام‌الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور در واکنش به ادعای یک رسانه غربی مبنی بر بی‌نتیجه بودن سفر حسن روحانی به پاکستان، اظهار داشت: متأسفانه دستاوردهای این سفر تحت‌الشعاع تبلیغات شبکه‌ها و وب‌سایت‌های سعودی-صهیونی قرار گرفته و تأسف‌بارتر از آن، نفوذ‌پذیری برخی رسانه‌های خاص از اینگونه تبلیغات است.

حسام‌الدین آشنا که در ملاقات‌ها و مذاکرات سفر به پاکستان حضور داشته است، در ادامه افزود: متأسفانه نفوذپذیری برخی رسانه‌های خاص از طراحی‌های اتاق‌های فکر انگلیسی تا حدی است که بلافاصله پس از انتشار مطلب یک جدایی‌طلب نشان‌دار، در سایت فیلتر شده بی‌بی‌سی و یک گزارش سعودی ساخته گازی، نتیجه می‌گیرند سفر کم‌نظیر رئیس‌جمهور کشورشان به پاکستان بی‌حاصل بوده است و آن را در میان عموم انتشار می‌دهند.

وی با تأکید براینکه تا به حال به این حد از نفوذپذیری باور نداشتیم، تصریح کرد: متأسفانه شاهد آن هستیم که تلاش پاکستان برای بازسازی روابط راهبردی با ایران و آمادگی ایران برای بازپس‌گیری منافع و مصالح خود زیر سایه سنگین غرض‌ورزی‌های کوته‌نظرانه داخلی و بازی‌های خطرناک سعودی – صهیونی نادیده گرفته می‌شود.

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری همچنین یاداور شد: پاکستان برای تکمیل خط لوله خود تا مرز ایران انگیزه‌هایی فراتر از کمک مالی ایران دارد و تضمین امنیت انرژی پاکستان مسئله‌ای فراتر از انتقال گاز از مسیر ترکمنستان- افغانستان یا حمل با کشتی از قطر است.

وی متذکر شد: بگذارید در یک کلام عرض کنم دوران سفرهای خارجی بی‌حاصل و دورهمی چند سالی است که تمام شده است، سفر رئیس‌جمهور ایران به پاکستان آغاز بازسازی پل‌هایی است که مدت‌ها بود نیاز به تعمیر داشت، آثار امنیتی این سفر در کوتاه‌مدت و آثار اقتصادی آن در میان‌مدت ظاهر می‌شود، ولی آثار فرهنگی آن تا درازمدت باقی خواهد ماند.