سخنگوی کاخ کرملین از تلاش های دولت‌های خارجی، سازمان‌ها و رسانه‌های مشخص برای ایجاد اختلال در انتخابات پارلمانی آینده روسیه خبر داده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری فرانسه، دیمتری پسکوف سخنگوی کرملین امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران تاکید کرد: برخی نهادهای عمومی، سازمان های غیر دولتی، سرویس های امنیتی کشورهای خارجی و رسانه های مشخص به کمپین انتخاباتی در کشور ما پیوسته اند پیش از آنکه کمپین انتخابات پارلمانی آغاز شود.

وی در ادامه تصریح کرد: آنها به طور فعالانه ای تلاش می کنند تا بر کشور ما تاثیر بگذارند آنها تلاش می کنند تا در روند انتخابات ما اختلال ایجاد کنند و مهمترین و اولین هدف آنها بی اعتبار کردن ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه است.

در ماه سپتامبر قرار است انتخابات پارلمانی روسیه برگزار شود. منتقدان مدعی هستند که این انتخابات ممکن است از سوی کرملین دستکاری شود و مقام های روسی به نامزدهای مخالف کمی اجازه شرکت در انتخابات را بدهند.

پوتین نیز در ماه فوریه هشدار داده بود که دشمنان خارجی به دنبال ایجاد اختلال در انتخابات آتی پارلمانی هستند و به سرویس های امنیتی دستور داده است تا هشیار باشند.