رژیم صهیونیستی ضمن اشاره به افزایش تهدید داعش در خاک ترکیه، از اتباع خود خواست تا هر چه سریعتر خاک این کشور را ترک کنند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از رویترز، اسرائیل ضمن ارتقای سطح هشدار نسبت به سفر به ترکیه از شهروندان خود خواسته است تا خاک ترکیه را هر چه سریعتر ترک کنند.

این هشدار در شرایطی داده شده است که تروریست های داعش ۱۹ مارس بمبگذاری انتحاری دیگری را در استانبول انجام داده اند.

سه توریست اسرائیلی و یک شهروند ایرانی در این حمله کشته شدند. دفتر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، “سطح ۳ ” را برای هشدار به شهروندان این رژیم در سفر به ترکیه اعلام کرده است.

دفتر نتانیاهو امروز دوشنبه ضمن ارتقای سطح ۲ هشدار به سطح ۳ نسبت به افزایش تهدید داعش یا سایر گروه های تروریستی در ترکیه به شهروندان این رژیم هشدار داده است. یک مقام ارشد دیپلماتیک گفت: این هشدار تنها برای گردشگران اسرائیلی بوده نه شهروندانی که تابعیت دوگانه داشته و در ترکیه زندگی می کنند.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه نیز در واکنش به این اقدام اسرائیل گفت: این اقدام در پی هشدارهای ترکیه به شهروندان خود بوده است.
وی در ادامه تاکید کرد: البته باید از اقداماتی که منجر به ایجاد اختلال در زندگی عادی و روزمره مردم می شود خودداری کرد. این مساله از سوی تروریست ها مورد استقبال قرار می گیرد.